Zapraszamy na nowy, odświeżony przegląd tygodnia. Dowiecie się z niego niemalże wszystkiego, co przez ostatnie 7 dni wydarzyło się na krajowym podwórku.

Podsumowanie tygodnia to zazwyczaj zbiór linków z najważniejszych newsów danego okresu. U nas jednak będzie inaczej. W nowej formule zaczynamy od tego, co będzie wartością nawet dla stałych czytelników Graczpospolitej. Z wielu powodów (najczęściej brak czasu) codziennie pomijamy kilka newsów. Skupiając się na priorytetach porzucamy mniejsze informacje czy takie, które z doświadczenia wiemy że nie będą szczególnie popularne. Aby jednak nikt nie czuł się pominięty, nasze podsumowanie tygodnia zaczynamy od tych newsów, które się wydarzyły, ale nie doczekały oddzielnego newsa na naszych łamach.

Zapraszamy więc do podsumowania tego, co wydarzyło się w tym tygodniu w polskiej branży. Zaczynamy od newsów, które wcześniej pominęliśmy.

 • Alder’s Blood osiągnęło cel na Kickstarterze i zebrało ponad 12 tysięcy dolarów.
 • Spółka The Dust (ta od gry na licencji Cyklu Inkwizytorskiego) ogłosiła podpisanie umowy z inwestorem, który sfinansuje produkcję kolejnego tytułu studia.
 • Spółka iFun4all już oficjalnie nazywa się Draw Distance.
 • Spółka Ultimate Games poinformowała o zawarciu umowy z Console Labs na stworzenie symulatora o roboczej nazwie Demolish & Build 2021. Wydanie gry na PC jest planowane na Q4 2020 / Q1 2021.
 • Znana z mobilek spółka T-Bull rozpoczęła prace nad swoją pierwszą grą na PC. Będzie to „symulator osadzony w przestrzeni kosmicznej z elementami mechanik przetrwania – space survival simulator”. Ma trafić do wczesnego dostępu do końca 2020 r.
 • Od premiery do końca czerwca 2019 r. Frostpunk od 11 bit Studios zdobył blisko 100 nagród i wyróżnień.
 • Ten Square Games w pierwszym półroczu 2019 roku wygenerowało aż 95 mln zł przychodu (23 mln zł zysku netto). Dla porównania rok temu było to „tylko” 38 mln zł (11,8 mln zł zysku netto).
 • 12 września odbędzie się konferencja studia The Dust, w czasie której spółka przedstawi pierwsze szczegóły gry na licencji Cyklu Inkwizytorskiego.
 • Ekipa Creepy Jar wypuściła nowe wideo, w którym prezentuje jak w czasie wczesnego dostępu zmieniała się ich gra.
 • Przygodówka Brassheart otrzymała nowe wideo. Całkiem sympatyczny ten trailer.

Teraz czas na najważniejsze informacje spośród tych, które mogliście przeczytać w tym tygodniu na naszych łamach. Przedstawiamy więc 10 najchętniej czytanych wpisów ostatnich siedmiu dni. Tych tekstów nie możecie pominąć.

 1. Bee Simulator pierwszą polską grą na wyłączność Epic Games Store
 2. Olbrzymi giganci w amoku zniszczenia. Gameplay z Giants Uprising
 3. Nowe materiały z Chernobylite prosto z Gamescomu
 4. Długie (sponsorowane) wideo z rozgrywki w Sniper: Ghost Warrior Contracts
 5. 26 minut z Dying Light 2. Techland prezentuje demo z targów E3 i gamescom
 6. Świat ocenia – Blair Witch
 7. CD Projekt RED opublikował 14 minutowe wprowadzenie do Cyberpunka 2077
 8. W Jet Kave Adventure zagramy już w przyszłym miesiącu
 9. The Rift to pierwszy dodatek do Frostpunka
 10. Cyberpunkowy Ruiner trafi na Switcha

Podsumowanie tygodnia kończymy na przeglądzie premier. Tych z ostatnich siedmiu dni oraz tych, które czekają nas w kolejnych dniach. Zdecydowanie jest w co grać.

Najważniejsze premiery tygodnia – obecnego i przyszłego

Comments

comments