Podsumowanie tygodnia, mimo nieobecności w ostatnią niedzielę, ciągle ma się dobrze.

Poprzedni tydzień spędziłem pod znakiem Black Friday (uroki pracy w ecommerce) i weekendowego wyjazdu służbowego. Na podsumowanie ostatnich siedmiu dni nie było więc czasu. Tyle w kwestii wytłumaczenia braku tekstu w zeszłym tygodniu. Wróćmy więc do bieżących tematów.

W ostatnim tygodniu wiele pisaliśmy o zapowiedziach nowych gier i portów tych już wydanych. Szczególną uwagę polecam nowościom od twórców Book of Demons. Z gorszych newsów CD Projekt zakopał konsolowego Gwinta. Żywa pozostaje tylko wersja na PC i urządzenia mobilne. Wydaje się, że to jest właśnie miejsce na takie gry.


TOP 5 najchętniej czytanych tekstów tego tygodnia

 1. Premiery tygodnia (2 – 8 grudnia)
 2. Car Mechanic Simulator trafi do Game Passa 
 3. CD Projekt nie ma litości – konsolowy Gwint idzie do piachu
 4. Wanderlust trafi na Switcha
 5. Twórcy Book of Demons zapowiadają aż dwie nowe gry

Na koniec całkiem sporo newsów, które nie doczekały się osobnych tekstów. Wśród nich kilka materiałów wideo. Jak zwykle również tona informacji o symulatorach. Coraz poważniej zastanawiam się czy tego typu gry nie powinny mieć u nas osobnego podsumowania. Dajcie znać w komentarzach co o tym sądzicie.

 • Movie Games ogłosiło, że już 70 000 graczy wpisało Lust for Beyond na swoją listę życzeń na Steamie. Udostępniony za darmo prolog został pobrany 50 000 razy.
 • 10 grudnia odbędzie się premiera Layers of Fear VR.
 • Sonka wyda Bum Simulator na konsolach nowej generacji. Gra trafi również na PS4, Xbox One i Switcha.
 • Wydane 29 listopada Strike Force Kitty w ciągu trzech dni od premiery znalazło 2884 nabywców (Switch). Pozwoliło to na zwrost kosztów produkcji.
 • Blair Witch jest już na PS4. Z tej okazji zwiastun premierowy.
 • Jujubee przypomina o trwających pracach na Realpolitiks 2. Według najświeższych informacji rozpoczęto prace nad wersją mobilną i konsolową.
 • Klabater ogłosił, że Crossroads Inn trafi w 2020 roku na Xboksa One i Switcha.
 • The Dust dogadał się z bliżej nieznanym inwestorem i rozpoczął prace nad kolejnym symulatorem. Do 2021 roku spółka chce wydać aż 15 gier z tego gatunku.
 • DRAGO entertainment ogłosiło Paparazzi Simulator. Wydawcą produkcji, w której będziemy robić zdjęcia celebrytom jest Movie Games.
 • Tomula Games razem z Games Operators ogłosili Cyborg Mechanic – symulator „mechanika” cyborgów.
 • All in! Games zostało wydawcą gry Champions of The Four Kingdom. Za projektem stoi włoskie studio Gamera Interactive.

Comments

comments

O Autorze

Mateusz Mucharzewski

Niedoszły piłkarz, z wykształcenia ekonomista, zawodowo marketer, gospodarczy patriota. Grał w prawie każdą polską grę. Rodzime produkcje wspiera i promuje od wielu lat, nie tylko na Graczpospolitej. W elektronicznej rozrywce najbardziej ceni zaskakującą i działającą na emocje fabułę.

Podobne Posty