Za kilka dni święta, a więc świetny czas aby zrobić sobie kilka dni wolnego. Branża jednak nie zwalnia i dostarcza pokaźną liczbę nowych informacji.

Obejrzeliście już serial Wiedźmin? A może wykorzystaliście hype, aby wrócić do gry? Jedno jest pewne – w ostatnich dniach ciężko było odpocząć od tej marki. Również u nas tematem numer jeden było zakończenie sporu między Andrzejem Sapkowskim, a CD Projektem. Spółka nie podała szczegółów finansowych, ale ogłosiła pozyskanie nowych praw do marki. Możemy się więc cieszyć, że Wiedźmin na wielu polach nadal będzie pod kontrolą tych, którzy potrafią wykorzystać to IP.

Zanim przejdziemy do pozostałych tematów mam pytanie do Was. Czy na święta sięgniecie po jakąś polską grę? Rok się kończy, niedługo rusza nasz plebiscyt na najlepsze rodzime gry 2019 roku, a więc warto nadrobić ewentualne zaległości. Ja sięgnąłem po Sniper: Ghost Warrior Contracts. Po pierwszej misji wiem, że to będzie bardzo trudna miłość. Powoli jednak jest coraz lepiej.


TOP 5 najchętniej czytanych tekstów ostatniego tygodnia

  1. CD Projekt dogadał się z Andrzejem Sapkowskim
  2. Świat ocenia – Vampire: The Masquerade – Coteries of New York
  3. Premiery tygodnia (16 – 22 grudnia)
  4. Planszówka Tainted Grail wkracza w świat gier wideo
  5. 505 Games wydawcą kolejnej polskiej gry

Kończymy jak zwykle newsami, które nie doczekały się oddzielnego tekstu. Tym razem bardzo mało czytania, a dużo oglądania.

  • Z okazji świąt Bloober Team pokazał nowy zwiastun Blair Witch. W środku informacja o trwającej promocji.
  • Studio Pyramid Games pokazało nowe wideo ze swojego kolejnego symulatora – Dinosaur Fossil Hunter.
  • Nowego trailera doczekał się także Succubus.

Comments

comments