Co tu się wyrabia? Dwa miesiące temu pisałem, że warszawskie studio Platige Image rozpoczęło ostrą ofensywę na rynku gier, a tu kolejne ich dzieło ujrzało światło dzienne.

Prey, Watch Dogs 2, Hitman, Total War: Warhammer – cinematki do m.in. tych gier zrobiła polska spółka, specjalizującą się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów specjalnych. Nie ma co ukrywać, że to najwyższa półka, więc nie powinno nikogo dziwić, że kolejne studia tworzące gry korzystają z ich usług.

Chodzi o 11 bit Studios i ich dopiero zapowiedziany nowy projekt Frostpunk – znany wcześniej pod roboczą nazwą Industrial. Tego akurat można było się spodziewać, bo obie firmy w marcu ogłosiły współpracę w zakresie produkcji filmów promocyjnych. Krótkie, „proste”, ale robi wrażenie.

Drugą rodzimą produkcją związaną z Platige Image jest mający niedawno premierę Bound od studia Plastic. Gra dostarcza niezapomnianych wrażeń wizualnych i taki jest też z trailerem, choć ten powstał na silniku gry. Ale i to trzeba potrafić. Dlaczego pisze o tym przy okazji PI? Bo ich ludzie uczestniczyli w tworzeniu gry od strony wizualnej oraz są udziałowcem studia Plastic. No i wyszło znakomicie.

Przyznam, że dorobek i prężny rozwój Platige Image robi na mnie wrażenie. Zwłaszcza, że to nie ostatnie ich słowo, bo mają też plany związane z VR i grami mobilnymi.

Comments

comments