Doskonała informacja dla maniaków mobilnych produkcji. Jedna z moich ulubionych gier free-2-play – Puzzle Craft 2, doczeka się obrzydliwie wielkiego dodatku. I znów pewnie przejadę kilka przystanków za daleko grając w tramwaju.

Czy 150 godzin zabawy to mało? Dla mnie kolosalnie dużo, a od 18 maja za sprawą dodatku Endless Empire do gameplay’u Puzzle Craft 2 można doliczyć kolejne 100. Masakra. Zapytałem Bartłomieja Rozbickiego, szefa studia ATGames odpowiedzialnego za zabranie mi z życia w sumie kilkuset godzin, po co rozbudowują i tak przeogromnie wielką grę.

„To największy dodatek do tej pory. Dodaliśmy około 100 godzin gameplay’u z budowaniem Imperialnego Zamku włącznie. W sumie z podstawową wersją gry i wszystkimi dodatkami, daje to ok. 250 godzin+ zabawy, żeby odkryć cały kontent, który jest w grze. Teraz mogę ze spokojem powiedzieć, że to jest The Ultimate Puzzle Game ever made 😉 Ten dodatek jest tak duży, że chyba przebiliśmy Serce z Kamienia z W3 ;-)”

Puzzle Craft 2 jest świetną grą z elementami strategii i zabaw logicznych, w której rozbudowuje się wioski i zamek w centrum królestwa. Zabawy jest naprawdę sporo, a ATGames dorzuca kolejne urozmaicenia.

Będzie dodatkowo:
– 15 nowych elementów zamku, każdy wpływający na gameplay
– 160 nowych elementów herbów, które można zdobyć grając
– 15 nowych pracowników wpływających na gameplay
– 6 nowych kolekcji – każda w innej wiosce do zdobycia
– 16 nowych gatunków zwierząt i roślin, każda z własnymi cechami

Trailer „skromnej” podstawowej wersji gry:

Tak się zastanawiam, jak ja się wytłumaczę żonie z wielogodzinnego gapienia się w ekran smartfona. Poważnie. ATGames robi świetne gry – Puzzle Craft 1-2 i znakomite Another Case Solved, nad którymi spędziłem setki godzin. Ba, jedynkę PC rozbudowałem na maksa, po czym wykasowałem grę, zainstalowałem i grałem od nowa. I tak dwa razy. Ostrzegam więc uczciwie, uzależnia i ma wielki plus – nienachalne mikropłatności.

Comments

comments