Słyszeliście o nieliniowej narracyjnej przygodówce Paradise Lost? A powinniście.

Paradise Lost jest dziełem warszawskiego studia PolyAmorous i mimo, że data premiery jest odległa, zaciekawił mnie sposób prowadzenia opowieści. Gra była prezentowana na gamescomie, ale niestety zabrakło mi czasu, by w nią zagrać – zresztą to nie jedyna polska gra, którą nie dałem rady zobaczyć. Wielka szkoda.

Produkcja osadzona jest w alternatywnym świecie, w którym niestety II wojna światowa nigdy się nie zakończyła. Ziemia została skażona przez ataki nuklearne, a nieliczni ocaleni ludzie ukryli się w podziemnych schronach. I właśnie w takim świecie, ale w odrębnych liniach czasowych, żyje para bohaterów. Paradise Lost oparte jest na narracji, gdzie gracz ma duży wpływ na dynamicznie zmieniające się środowisko i historię w której uczestniczy. Podejmowane wybory będą stopniowo wpływać na charakter gry, styl wizualny, środowisko i efekty dźwiękowe oraz oczywiście na dwójkę bohaterów. Brzmi interesująco, nieprawdaż?

Co prawda na materiały wideo z rozgrywki pewnie jeszcze poczekamy, ale jest już choćby drobna namiastka. Do tego poniżej znajdziecie cały pakiet świetnych obrazków, które otrzymałem od twórców. A Paradise Lost wyjdzie na komputery PC, PlayStation 4 i Xboksa One, niestety planowana data premiery to odległy pierwszy kwartał 2020 roku. Mimo to czekam, bo interesuje mnie jak moje decyzje będą wpływać na losy świata i dwójki bohaterów.

Comments

comments