W 2016 roku na stare dobre Atari XE/XL wyszła gra Laura studia ArSoft Corporation, a dokładniej Arkadiusza Lubaszki. Po dwóch kalendarzowych latach na model 130 XE trafia New Adventures of Laura.

Logiczno-przygodowa gra spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, dzięki czemu powstały liczne wersje językowe. I to przygotowywane przez fanów. Także kolekcjonerzy pudełkowych wydań mogli zaspokoić swoja żądze, bo Laura doczekała się aż trzech edycji. Dwie pierwsze, wydane na kartridżu zapakowanym w klasyczne pudełko VHS, rozeszły się na pniu. Bardzo rzadko pojawiają się na aukcjach, a ceny osiągają 200-300 zł. Ich nakład oscylował w okolicach 100 sztuk, więc nie ma się co dziwić wysokim kwotom. A teraz pojawia się jeszcze bardziej limitowane wydanie.

New Adventures of Laura to rozbudowana o 16 nowych poziomów wersja Laury, dedykowana komputerom Atari z co najmniej 128KB pamięci RAM. Gra z automatu staje się białym krukiem, gdyż wydająca ją na kasecie firma Retronics przygotowała tylko 21 kopii. Niespodzianką była też cena – 60 zł, więc nad zakupem zastanawiałem się sekundę. New Adventures of Laura wydana jest w wersji angielskiej, a w pudełku znajdują się też trójwymiarowe wlepki.

Chętni mogą pytać u Retronics czy coś jeszcze zostało, ale optymistą bym nie był. Możecie też u nich nabyć świetnie wydane reedycje gier na Atari XE/XL, Commodore 64, a w przygotowaniu są także produkcje pecetowe. O kolekcji pisałem już wielokrotnie, ale wyszły nowe zestawy, więc chyba trzeba przygotować nowego newsa.

Retronics

Comments

comments