Warszawskie studio Yaza Games przedstawia oryginalną strategię turową Inkulinati, gdzie jednostki trzeba sobie… narysować.

Gra traktuje o bitwach przeróżnych zwierząt ze średniowiecznych manuskryptów, gdzie gracz wciela się w początkującego iluminatora walczącego z hordami przeciwników, by zostać Mistrzem Iluminacji. Jako członek elitarnej grupy Inkulinati może przy pomocy Żywego Inkaustu stworzyć armię, którą będzie dowodził w walce. Dzięki zdobytemu w potyczkach z innymi iluminatorami doświadczeniu będzie poznawał nowe jednostki, akcje i strategie.

„Główną inspiracją dla Inkulinati, jest dziwaczny i ekscentryczny świat średniowiecznych ksiąg. Na ich marginesach kwitnie niezwykłe życie – króliki toczą walki przeciwko psom, dziwaczne kreatury grają na trąbkach wciśniętych w, za przeproszeniem, zad, a rycerze walczą ze ślimakami. W tym świecie na opak zając poluje na człowieka, a ślimak jest godnym przeciwnikiem dla odzianego w zbroję rycerza.”

Jak informują twórcy, Inkulinati jest strategią turową typu „easy to learn, hard to master”. Wypełniona humorem gra przedstawia nietypową grafikę ze średniowiecznych manuskryptów i oczywiście oryginalną mechanikę. Akcje dłoni do m.in. rysowania przeszkód i przemieszczania jednostek, Żywy Inkaust wypływający z pokonanych wrogów zapewni surowiec do wytwarzania własnych oddziałów czy tworzenie historii na podstawie działań gracza.

Inkulinati to gra nie tylko dla pojedynczego gracza. Osoby szukające wyzwania z drugim człowiekiem będą miały do dyspozycji także tryby hot-seat i multiplayer online. Gra będzie dostępna także w języku polskim i ma trafić na PC i nieokreślone konsole w nieznanym jeszcze terminie.

Comments

comments