Tego jeszcze nie było. Geralt z Juju i innymi bohaterami polskich gier zawitają na salony.

W sobotę 14 maja polska ambasada w Waszyngtonie organizuje dzień otwarty z rodzimymi grami. „Digital Dreamers: a playable celebration of the Polish Video Game Industry – Polska Acceleration Day” to prezentacja i możliwość zagrania w najlepsze rodzime produkcje. Ale to nie wszystko. Odbędzie się też spotkanie z kompozytorem Mikołajem Stroińskim, twórcą muzyki m.in. do Wiedźmina 3, Zaginięcia Ethana Cartera czy MouseCrafta. Będą cosplayerzy, legenda polskiego gamedevu Maciej Miąsik czy prezentacja serii Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego.

Jeśli chodzi o gry to prezentowane będą m.in. Wiedźmin 3: Dziki Gon od studia CD Projekt RED, Dying Light od Techlandu, Clockwork Tales: Of Glass and Ink od Artifex Mundi, Juju, Hard Reset i Shadow Warrior od Flying Wild Hog, This War of Mine od 11 bit studios, Layers of Fear od Bloober Team, Hard West od CreativeForge Games czy Superhot. W informacji o wydarzeniu pojawiają się także studia Transhuman Design (m.in. Trench Run, King Arthur’s Gold) czy Wastelands Interactive (m.in. Planar Conquest, Fall Weiss).

EU Open House to doroczne święto organizowane przez ambasady 28 państw członkowskich Unii Europejskiej i delegatury UE. Przy okazji będzie można też zwiedzić zabytkowy budynek ambasady.

Wydarzenie to powstało przy współpracy ambasady Polski w Waszyngtonie, Muzeum Gier Wideo w Warszawie, Fundacji Indie Games Polska, CD Projekt RED, Flying Wild Hog, cdp.pl, 11 bit studios, Transhuman Design, Wastelands Interactive, MAGFest, Artifex Mundi i CreativeForge Games.

Źródło i zdjęcie: Facebook

Comments

comments