Babel to najnowsza inicjatywa warszawskiego studia, dzięki której społeczność graczy może zrobić to, czego nie dali rady sami twórcy.

Nie dali rady lub (co wydaj się znacznie bardziej prawdopodobne) kompletnie im się to nie opłaca. Projekt Babel daje graczom opcję samodzielnego przygotowania wersji językowej. Na razie możliwe jest przetłumaczenie This War of Mine, ale zakładam że niedługo zostaną udostępnione narzędzia dedykowane pozostałym grom 11 bit Studios. Ekipa tradycyjnie przygotowała filmik, na którym Karol Zajączkowski wszystko dokładnie wyjaśnia.

Gotowe tłumaczenia będą kompatybilne ze steamową wersją This War of Mine. Dla 11 bit jest to więc świetna okazja do bardzo taniego zwiększenia wartości swoich gry na kilku mniejszych rynkach. Nie oszukujmy się, przygotowywanie tłumaczenia na język czeski czy węgierski niekoniecznie się opłaca, ale jeśli zrobią to fani zawsze kilka osób z tych państw uda się przekonać do zakupu. Sam kilka razy korzystałem z amatorskich lokalizacji, a więc wiem że nie jest to zły pomysł. Oby tylko jak najszybciej Babel pozwalał na tłumaczenia innych gier 11 bit Studios.

Comments

comments