Katowickie Artifex Mundi ostro sobie poczyna. Właśnie zapowiedzieli, że w lutym i marcu wydadzą aż sześć gier gatunku przygodówek HOPA. W tym jedną na dwie nowe platformy.

Studio kontynuuje wydawanie swoich starszych hitów na konsolach Sony i Microsoftu. Na PlayStation 4 trafi Grim Legends: The Forsaken Bride oraz Nightmares from the Deep 2: The Siren’s Call – czyli gry, które obstawiałem w poprzednim newsie o ich produkcjach. Za to posiadacze Xboksa One otrzymają Dark Arcana: The Carnival, które zapewne za jakiś czas trafi też na PS4.

Na mobilkach i pecetach wyjdą Queen’s Quest 2: Stories of Forgotten Past (Królewskie Opowieści 2: Mistrzyni Alchemii) zagranicznego studia Brave Giant oraz Lost Grimoires 2: Shard of Mystery (Zapomniane Księgi 2: Okruchy Przeszłości) rodzimej ekipy World-LooM Games. W tym wypadku Artifex Mundi jest tylko wydawcą obu tych tytułów.

Za to całkowitą nowością jest wydanie Clockwork Tales: Of Glass and Ink na platformach Apple TV i Amazon Fire TV. Co prawda gra już wiekowa, bo z 2013 roku, ale ostatnio trafiła w odświeżonej wersji na PlayStation 4. A o nowych platformach z optymizmem wypowiada się Tomasz Grudziński, prezes Artifex Mundi.

„Ten debiut niezmiernie nas cieszy. To z jednej strony ważny krok w ciągłym rozszerzaniu naszego portfolio gier premium, a z drugiej strony możliwość zwiększenia świadomości naszej marki i dotarcia do nowych fanów” – mówi Grudziński.

Same dobre wiadomości. Ja tam się cieszę, w końcu nie ukrywam swojego zainteresowania gatunkiem przygodówek HOPA. Na spokojne wieczory podczas odpoczynku od gigantów segmentu AAA jak znalazł.

Plan wydawniczy Artifex Mundi:
09.02 – Queen’s Quest 2: Stories of Forgotten Past (Mobile/Steam) – produkcja serbskiego studia Brave Giant
16.02 – Clockwork Tales: Of Glass and Ink (Apple TV/Amazon Fire TV)
28.02 – Grim Legends: The Forsaken Bride (PlayStation 4)
09.03 – Lost Grimoires 2: Shard of Mystery (Mobile/Steam) – produkcja studia World-LooM Games
17.03 – Dark Arcana: The Carnival (Xbox One)
28.03 – Nightmares from the Deep 2: The Siren’s Call (PlayStation 4)

Comments

comments