20 lat temu na PlayStation zagrywałem się w bijatykę Bushido Blade, gdzie przeciwnika można było zabić jednym ciosem. Podobnym schematem poszło studio Dojo Games.

W kwietniu 2017 roku Slice, Dice & Rice miało premierę na PC. Kilka miesięcy później na PlayStation 4 bijatyka zadebiutowała w Japonii, a teraz doczekaliśmy się premiery europejskiej. Studio Dojo Games poinformowało na Twitterze, że premiera na starym kontynencie nastąpi w walentynki, 14 lutego.

Co wyróżnia Slice, Dice & Rice wśród sporej konkurencji? Brak paska życia i walka o zadanie jednego, decydującego ciosu. Twórcy nie kryją swojej inspiracji wspomnianą na wstępię grą Bushido Blade od studia Square. W oby tych tytułach chodzi o to, by doprowadzić do tego jednego, śmiertelnego ciosu. Można pozorować ataki, by wywołać reakcję przeciwnika prowadzącą do jego odsłonięcia się.

Slice, Dice & Rice przedstawia alternatywną wizją Japońskich zaświatów, które składają się z sześciu ręcznie rysowanych aren. Do dyspozycji dostaniemy 8 wojowników ze zróżnicowanymi umiejętnościami – od szybkiego mnicha, po potężną ale powolną wojowniczkę.

Czy wersja na PlayStation 4 różni się czymś od wersji na PC? Twórcy nie informują, więc zakładam, że nie. Nie ma też zapowiedzi na Xboksa One i Switcha.

Comments

comments