Z jednej strony szlag by to trafił, świnka skarbonka idzie pod nóż, z drugiej – serce kolekcjonera wypełnia radość.

Przełom stycznia i lutego zaczyna się ostrym drenażem portfela ludzi, którzy tak jak ja, zbierają pudełkowe wydania polskich gier. O Dying Light: The Following – Enhanced Edition czy This War of Mine: The Little Ones wiadomo była od dawna i na tym miało się skończyć. Ale nie, rzucaj banknotami w ekran, bo do ofensywy przeszli inni wydawcy.

Wpierw – ustami Techlandu – pojawiła się zapowiedź Edycji Konesera Layers of Fear krakowskiego Bloober Teamu (59,90 zł). Później ofensywę przeprowadził cdp.pl, ujawniając wydania pudełkowe Hard West od CreativeForge Games (59,90 zł z artbookiem) oraz Superhota (69,90 zł). Nadążacie liczyć? W najtańszej wersji (DL na PC) za wspomniane 5 gier trzeba zapłacić około 430 złotych. Srogo. Ale to nie wszystko. Świnka skarbonka dostała też z liścia od gliwickiego studia Destructive Creations, które z zaskoczenia wypuściło m.in. pudełkową wersję znienawidzonej przez obrońców praw ludzi gry Hatred. I kolejne 70 złotych poszło się…

W dokładnie 27 dni trzeba wydać pół tysiąca złotych, by na półce mieniło się zajebistością sześć polskich produkcji. Szaleństwo, ale równie dobrze ktoś może powiedzieć, że nikt mi nie karze zbierać pudełkowych wydań polskich gier. Ot, takie zboczenie.

„Najzabawniejsze” jest to, że cztery z poniższych gier mam już w wersji cyfrowej, a jeśli chodzi o pudła, to zostało mi do kupienia This War of Mine (mam już PC pudło) i Dying Light (podstawka także widnieje na półce). Agonia świnki skarbonki jest nieunikniona.

29.01 – This War of Mine: The Little Ones (PlayStation 4, Xbox One) 110
03.02 – Hatred (PC) – 70 zł
09.02 – Dying Light: The Following – Enhanced Edition (PC, PlayStation 4, Xbox One)
12.02 – Hard West (PC)
16.02 – Layers of Fear: Edycja Konesera (PC)
25.02 – Superhot (PC)

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.