Emil Leszczyński ze studia SimFabric poinformował nas, że trzy ich wydane już gry trafią do sklepów także w wersjach pudełkowych.

Pierwsze dwie to efekt współpracy z Clivem Townsendem, który pod marką Durell Software Ltd. wydał w latach 80. kultowe już gry serii Saboteur. Studio SimFabric postanowiło przeportować je na obecne platformy, ulepszyć i dodać sporo nowej zawartości. Saboteur! trafiło na Switcha w roku ubiegłym, a Saboteur II: Avenging Angel w sierpniu tego roku. I właśnie obie, jako zestaw 2 w 1, trafią do sprzedaży w wersji pudełkowej na konsolę Nintendo.

Drugą grą, która doczeka się fizycznego wydania, jest horror Lust for Darkness studia Movie Games: Lunarium. SimFabric odpowiedzialne jest za portowanie tej gry na konsole. Według planów spółki, produkcja ma wyjść w wersji pudełkowej nie tylko na Switcha, ale także na PlayStation 4 i Xboksa One.

To nie pierwsze gry SimFabric, które można znaleźć na sklepowych półkach. Pierwszą był symulator rolniczy Farm Expert 2019, a za niedługo trafi na nie także symulator firmy budowlanej Construction Machines Simulator. Obie na Nintendo Switcha.

Dotychczas w wersjach fizycznych na Switcha trafiły takie polskie gry, jak wspomniany Farm Expert 2019, Layers of Fear: Legacy, Party Planet, This War of Mine: Complete Edition, Urban Trial Playground i X-Morph: Defense Complete Edition. A zapowiedzianych jest 8 kolejnych. Polecam też inne teksty dotyczące pudełkowych wydań polskich gier na PC i konsole.

Comments

comments