Czekasz na grę Franko 2, ale dziwisz się brakiem jakichkolwiek informacji? Twórcy postanowili zabrać głos w tej sprawie, wytłumaczyć opóźnienie, kilka niewiadomych i przeprosić.

Jako pierwszi w Polsce mieliśmy przyjemność zapowiedzieć grę Franko 2: Revenge is Back. Twórcy obiecali premierę gry jeszcze w tym roku, jednak wiadomo już, że prace przy chodzonej bijatyce 2D nie posuwają się do przodu tak jak powinny.

Oprócz tego twórcy Franko 2 zbierali fundusze na Wspieram.to, by móc w pełnym etacie dokończyć grę, która jest już w zaawansowanym stadium, jednak pojawiły się pewne problemy. Dodatkowo zespół obiecał dostarczyć nagrody do wspierających, a otrzymała je zaledwie połowa.

Czemu tak się stało? Kiedy ukaże się bijatyka Franko 2: Revenge is Back? Odpowiedzi na kilka pytań znajdziesz poniżej w wiadomości od ekipy opublikowanej na Facebooku.

 

Witajcie.

 

Wielu z Was zastanawia się co się dzieje z Franko 2. Obiecywaliśmy premierę jeszcze w tym roku, a tymczasem nie udało nam się wypuścić chociażby krótkiego dema. Obiecaliśmy dostarczyć nagrody do wspierających, a otrzymała je zaledwie połowa…

 

Chcielibyśmy oficjalnie przeprosić wszystkich wspierających za zaistniałą sytuację, a przede wszystkim za brak komunikacji z Wami, przez co nie znaliście powodów i problemów, z którymi się zmagaliśmy i zmagamy dalej. Napotkaliśmy problemy, których nigdy byśmy się nie spodziewali, a które po prostu nas przerosły.

Po pierwsze…(produkcja gry)

Zespół stracił programistę, który z przyczyn prywatnych musiał odejść z teamu. Problem ten pojawił się już jakiś czas temu, lecz mając nadzieję na szybkie rozwiązanie zaistniałej sytuacji, nie chcieliśmy o problemie informować od razu. Jak sytuacja wygląda teraz? Na chwilę obecną jesteśmy w trakcie rozmów z kilkoma studiami deweloperskimi w kraju (pierwsze spotkania już po Świętach). Jesteśmy również otwarci na wszelką pomoc zewnętrzną dot. programowania jeżeli chcecie pomóc piszcie. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby ten problem (główny powód opóźnienia premiery Franko 2) został rozwiązany.

Po drugie…(nagrody)

Ponad połowa osób nie otrzymała nagród. Przyczyna jest bardzo prosta. Nie uzupełniła niezbędnych danych (każdemu obiecaliśmy gadżet z własnym unikalnym tekstem, nie jesteśmy w stanie zlecić realizację kubków czy podkładek jeżeli ktoś nie podał takiego tekstu – to jeden z problemów).Większym problemem jest fakt, że zdecydowana większość w ogóle nie odpowiedziała na maile i formularze. Być może nasz obecny system komunikacji z Wami (maile) nie sprawdza się. Co zamierzamy zrobić? Z tą częścią osób będziemy kontaktować się ponownie mailowo oraz telefonicznie, zaraz po świętach. Co z drugą połową, która uzupełniła dane, lecz nie otrzymała jeszcze swoich pakietów? Do osób które zakupiły pakiet z koszulkami (tj od 90 do 350 zł) wysłany był już kurier (problem pojawił się z 6 osobami które nie otrzymały paczek z powodu błędnego rozmiaru koszulek jakie otrzymaliśmy od producenta). Do osób, które zakupiły pakiety za 70 zł paczki będą wysyłane w tym tygodniu.

Co było przyczyną opóźnień? W zdecydowanej większości opóźnienia od producentów, która trwały ponad 4 tygodnie (a na niektóre czekaliśmy znacznie dłużej). Zawiniliśmy również i my nie reagując odpowiednio na te wydarzenia.

Po trzecie…(komunikacja z Wami)

Sami wiecie jak było i jak powinno być. Nie drążąc tematu zdecydowaliśmy MIN raz na dwa tygodnie informować o postępach prac. W momencie gdy wszystko ruszy do przodu będziemy to robić znacznie częściej. Kolejną informację statusową przekażemy 30.12.2014.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania piszczcie bezpośrednio w komentarzach lub priv. Jeżeli chcecie zaoferować pomoc programistyczna lub macie pytania dot nagród piszcie do wspieram.to ([email protected]).

Pozdrawiamy
Zespół Franko 2

 

 

Źródło: Facebook

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.