PGA to dla mnie przede wszystkim możliwość spotkania twórców i rozmów z nimi. Dzięki temu dowiadujemy się np. o tym, że Kholat studia IMGN.pro trafi także na Xboksa One.

Podczas trwających targów PGA w Poznaniu, odwiedziłem stoisko twórców i wydawców horroru Kholat. Od współwłaściciela IMGN.pro Łukasza Kubiaka dowiedziałem się, że jako firma są zadowoleni ze sprzedaży Kholata na PlayStation 4. Według serwisu steamspy.com, pecetową wersję kupiło 108 tysięcy graczy (+/- 8,5 tys.). Jeśli zaś chodzi o wersję pudełkową tej gry, w Polsce nabyło ją 4-5 tysięcy osób – w tym i ja.

Od Łukasza usłyszałem, że na platformie Sony sprzedaż jest zadowalająca, a port nie tylko się zwrócił, ale też zarobił. Jak pisałem w marcu, wydanie Kholat na Xboksa One zależało właśnie od posiadaczy PlayStation 4, a dokładniej od sprzedaży wersji cyfrowej i pudełkowej. Jak widać zainteresowanie nią było na odpowiednim poziomie i tym samym w polski horror zagrają także posiadacze Xboksa One. Jest to pewne, bo potwierdził mi to współwłaściciel IMGN.pro. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Comments

comments