Niewyjaśniona tragedia na Przełęczy Diatłowa w północnym Uralu, to świetny temat na grę. Pokazał to horror Kholat studia IMGN.pro, który doczeka się kontynuacji. W formie komiksu.

Kholat: Aftermath będzie kontynuacją historii znanej z gry. Za scenariusz odpowiada współzałożyciel studia IMGN.pro Łukasz Kubiak, a komiks narysuje Marcin Jędrzejek. Czyżby był to pomost pomiędzy pierwszą częścią gry, a niezapowiedzianym Kholat 2? Zapytałem o to u źródła.

„Pierwsza cześć będzie dość krótka i darmowa. Chcieliśmy sprawdzić zainteresowanie, ale jako że jest bardzo duże, to prawdopodobnie powstanie limitowane wydanie zbiorcze razem z wcześniejszymi komiksami. Kiedy i w jakiej cenie – jeszcze nie wiem. A co do Kholat: Aftermath, to mamy plan na kilka części. Nie chcę odpowiadać na pytanie czy to pomost – na pewno jest to ciąg dalszy historii znanej z pierwszej części gry.” – komentuje dla Graczpospolitej Łukasz Kubiak.

Przypomnę tylko, że polskie pudełkowe wydanie Kholat na PC, zawierało m.in. 12 stronicowy papierowy komiks Kholat: Interrogation. Chętni spokojnie mogą go jeszcze kupić. Polecam, bo jest na bogato.

Comments

comments