Studio Tate Multimedia zaprezentowało gameplay i ogłosiło przybliżoną datę premiery najnowszej części Kao the Kangaroo (będącej rebootem serii). Ale nie to jest dla nas najważniejsze.

Już w okolicach lata przeniesiemy się do wspomnień związanych z kolorową platformówką, której początki sięgają roku 2000. Seria doczekała się trzech odsłon, a na premierę kolejnej właśnie czekamy. W międzyczasie na Steamie pojawiło się ponowne wydanie Kao the Kangaroo: Round 2, a w sklepie GOG wylądował zestaw Kao the Kangaroo Trilogy. Idealna opcja dla graczy, którzy są za młodzi, lub nie mieli możliwości ogrywać starszych odsłon tej serii.

Wraz z nowym gameplay’em na końcu materiału pojawiła się ważna dla kolekcjonerów informacja. Najnowsza część Kao the Kangaroo otrzyma aż cztery wersje pudełkowe – na PlayStation 4, PlayStation 5, Switcha oraz wydane w jednym pudełku na Xboksa One i Xboksa Series X|S. Tate Multimedia nie zdradziło cen, ale patrząc w przeszłość na ich działania, gracze powinni być zadowoleni.

Warto dodać, że seria ta była jedną z nielicznych – a czasami jedyną – która ukazywała się w wersjach pudełkowych na starych konsolach. Kao the Kangaroo to jedyna polska gra wydana w pudełku na Dreamcasta i jedna z niewielu na Game Boy Advance. Kontynuacja, czyli Kao the Kangaroo: Round 2, to także jedyna rodzima produkcja wypuszczona fizycznie na Nintendo GameCube, jedna z dwóch na pierwszego Xboksa i niewielu na PlayStation 2.

Comments

comments