W 2015 roku to była miłość od pierwszego etapu. Tormentum: Dark Sorrow wyglądał obłędnie, jak nieślubne dziecko H.R. Gigera oraz Zdzisława Beksińskiego. A teraz dostaliśmy zapowiedź kontynuacji – OhNoo Studio pracuje nad point&clickiem Tormentum II.

Po raz kolejny trafimy do naprawdę mrocznego, przytłaczającego i surrealistycznego świata Tormentum. Jeśli szukacie posępnych postaci i odrażających stworzeń żywcem wyjętych z sennych koszmarów, to poczujecie się jak w domu. Kilkanaście pełnych sekretów wysp, między którymi będziemy przemieszczać się łodzią, to poszukiwanie tajemniczego boga i drogi do domu. Podejmowane decyzje, często niejednoznaczne i sprzeczne z sumieniem, mają rzeczywisty wpływ na losy napotykanych postaci, a przez to i na zakończenie gry. Podobnie było w Tormentum: Dark Sorrow i rozwiązanie to sprawowało się świetnie.

„Tym razem przygoda rozpocznie się w przyszłości – w uniwersum, w którym gry komputerowe przynoszą ukojenie w pozbawionym nadziei świecie wyniszczonym przez technologię. Gracze pokierują losami twórcy gier, którego ambicją jest stworzenie czegoś, czego jeszcze nigdy nikomu nie udało się stworzyć – świata zamieszkałego przez postacie inteligencją dorównujące człowiekowi. Gdy pewnego dnia otrzymuje on tajemniczą przesyłkę z równie tajemniczym procesorem, zaczynają nawiedzać go niepokojące wizje. Rzeczywistość miesza się z sennym koszmarem, a postacie z gry zaczynają przenikać do jego świata. A może jest zupełnie na odwrót…

Decyduje się umieścić tajemniczy procesor w komputerze. Od tego momentu nic nie jest już pewne, a on sam staje się więźniem własnego dzieła. Budzi się w więzieniu, na położonej na środku morza wyspie, i rozpoczyna eksplorację stworzonego przez siebie świata. Okazuje się on jednak inny od jego wyobrażeń – znacznie mniej przyjazny, bardziej agresywny. Najbardziej jednak zastanawia go jedna rzecz: napotkane postacie opowiadają mu o bogu, który zamieszkuje jedną z najbardziej odległych wysp. O bogu, którego w jego grze nigdy nie było, którego on sam nie stworzył.”

Tormentum II składać się będzie ze 130 ręcznie rysowanych lokacji, czyli około dwa razy więcej niż w pierwowzorze. Zobaczcie trailer i obrazki, od razu widać inspiracje twórczością wybitnych malarzy jak H.R. Giger oraz Zdzisław Beksiński. Zresztą autorzy wcale tego nie kryją.

Gra trafi na PC i Maca, w dalszej kolejności na Androida i iOS. Niestety premiera nastąpi dopiero 20 czerwca 2019 roku. Do tego czasu możecie ograć rewelacyjne Tormentum: Dark Sorrow, czy najnowszą grę OhNoo Studio – przygodówkę point&click Tsioque, która 7 listopada trafi na PC.

Gry OhNoo Studio na Steamie: Tormentum: Dark Sorrow, Tsioque, Tormentum II.

Comments

comments