Coroczne nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej przez wielu traktowane są na równi z filmowymi Oscarami. W ogłoszonych niedawno tegorocznych nominacjach w kategoriach gier, mamy polski akcent – Frostpunk.

Produkcja warszawskiego 11 bit studios może otrzymać nagrodę British Academy Games Awards w kategorii „Najlepszy scenariusz” za rok 2018, ale jest „mały” problem. Konkurencja i to nie byle jaka. Najwyżej oceniana gra roku – Red Dead Redemption 2, najlepiej oceniana gra na PS4 – God of War, jeden z najlepszych tytułów ekskluzywnych na konsolę Sony – Spider-Man, trzecia najwyżej oceniana gra PC – Return of the Obra Dinn i mobilna perełka Florence. Łatwo nie będzie.

Kategoria „Najlepszy scenariusz”:

  • Florence (Mountains)
  • Frostpunk (11 bit studios)
  • God of War (Santa Monica Studio)
  • Spider-Man (Insomniac Games)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • Return of the Obra Dinn (Lucas Pope)

Pełne listy we wszystkich 17 kategoriach znajdziecie na stronie BAFTA. Warto tylko odnotować, że najwięcej nominacji otrzymał God of War (10), a po sześć Red Dead Redemption 2, Return of the Obra Dinn i Florence. Czyli bezpośredni konkurencji Frostpunka w kategorii „Najlepszy scenariusz”.

I nie można być pewnym niczego, bo przypomnę tylko, że w roku 2016 nasz Wiedźmin 3: Dziki Gon był nominowany w 7 z 16 kategorii, a nie dostał żadnego wyróżnienia. Wtedy to tytuł gry roku przypadł Falloutowi 4. Z polskich akcentów trzeba wspomnieć zwycięstwo Zaginięcia Ethana Cartera w kategorii „Największa Innowacja” w roku oraz nominację dla Get Even w kat. „Muzyka” w 2018 r. Trzymamy kciuki, by i Frostpunkowi się udało.

A ceremonia wręczenia nagród British Academy Games Awards odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku.

Comments

comments