Musze przyznać, że jestem pod wrażeniem kampanii wymyślonej przez krakowski Bloober Team. W czwartek zagadka się rozwiązała i wiemy, że powstaje Layers of Fear 2.

Co jakiś czas pojawiały się w komunikatach nazwy „H2O” i „Project Méliès”. Krakowski Bloober Team zdobył dofinansowanie na projekt „H2O”, a ten drugi otrzymał nawet swój filmowy, stylizowany na dawne czasy zwiastun. A wszystko wiąże się z kontynuacja udanego horroru – Layers of Fear 2.

H20 to woda, a teaser pokazuje, że akcja gry będzie rozgrywała się na opuszczonym statku wycieczkowym. „Project Méliès” to odniesienie do Georgesa Mélièsa, francuskiego iluzjonisty, reżysera i producenta filmowego. I to także powiązane jest z Layers of Fear 2. Jak pamiętacie, pierwsza część LoF związana była z malarzem i jego obrazami, a kontynuacja odniesie się do filmów. Zresztą widać to po teaserze.

Ciekawostką jest to, że narratorem jest amerykański aktor Tony Todd, znany z tytułowej roli serii filmów „Candyman”, trzech części „Oszukać przeznaczenie” czy „Nocy żywych trupów”.

Layers of Fear 2 ma mieć premierę w 2019 roku, jednak Bloober Team nie podał platform docelowych. Można tylko gdybać, gdyż jedynka ukazała się na PC, PlayStation 4, Switchu i Xboksie One.

Comments

comments