Mimo iż w tym miesiącu minęły 4 lata od premiery Wiedźmina 3, gra nadal zarabia więcej niż znacznie nowszy Gwint.

CD Projekt opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2019 roku. Spółka nadal może pochwalić się sporymi zyskami. Ten w omawianym okresie wyniósł 17,7 mln zł netto. To jednak około 5 mln zł mniej niż w analogicznym okresie 2018 roku. Trzeba jednak pamiętać, że CD Projekt ciągle zwiększa zatrudnienie, co przekłada się na koszty. Obecnie nad samym tylko Cyberpunkiem 2077 pracuje ponad 400 osób.

Przychody grupy w I kwartale wyniosły 80,9 mln zł, co daje wzrost o ponad 5 mln zł rok do roku. Zarząd spółki nie podał szczegółów, a jedynie ograniczył się do ogólnych stwierdzeń. Największy udział w sprzedaży ponownie ma Wiedźmin 3 z dodatkami. W mniejszej skali do wyniku dołożyły się Gwint oraz Wojna Krwi. Jak widać nawet niedawno wydany dodatek do wieloosobowej karcianki nie sprawił, że znacząco zwiększyła ona generowane przychody.

GOG.com wstaje z kolan

Być może sklep nigdy nie padł na ziemię, ale faktem jest, że poprzedni rok był kiepski dla GOG-a. Ten zaczyna się lepiej. Ponownie CD Projekt nie zdradza szczegółów, ale Piotr Nielubowicz, dyrektor ds. finansowych w CD Projekcie wspomniał o dobrych wynikach sprzedaży sklepu, które miały spore znaczenie w wypracowanym przez grupę wyniku za I kwartał. Miejmy nadzieję, że poprawa wyników będzie kontynuowana wraz z pojawieniem się niedawno ogłoszonego GOG Galaxy 2.0.

Comments

comments