Tym razem studio z Gdyni szykuje jednoczesną premierę na PC i konsole.

Ekipę Event Horizon można znać z klasycznego RPG Tower of Time. W Polsce nie mówiło się wiele o tej grze. Szkoda, bo zebrała całkiem niezłe recenzje. Tym bardziej warto zainteresować się kolejną produkcją ekipy z Gdyni. Dark Envoy to również RPG, ale z nieco większym rozmachem.

Event Horizon szykuje produkcję z turową walką i nieliniową historią powstałą przy współpracy z pisarzem Michaelem Chatfieldem. Do wyboru graczy oddanych zostanie aż 15 klas postaci. Wśród inspiracji deweloper wymienia między innymi serie Divinity, XCOM, Mass Effect, FTL czy Dragon Age. Klimat możecie poczuć oglądając debiutancki trailer. Nie pokazuje wiele o grze, ale mimo wszystko warto go zobaczyć.

Dark Envoy zaoferuje otwarty świat z proceduralnie generowanymi lochami. Środowisko gry będzie się zmieniać w czasie rzeczywistym, a więc raz oczyszczone lokacje szybko ponownie zaroją się od wrogów. Przy okazji zwiększając poziom trudności. Walczyć z nimi będzie można samemu lub w dwuosobowym trybie kooperacji.

Premiera Dark Envoy planowana jest na przyszły rok. Zagramy na PC, PS4 i Xboksie One. Najbliższa okazja do sprawdzenia swoich sił w demie nowej produkcji Event Horizon będzie na Gamescomie, gdzie studio będzie prezentować swoją produkcję.

Dark Envoy – screeny

Comments

comments