Niezbadane są wyroki TopWare Interactive. Dwa lata po światowej premierze wydawca zapowiedział wydanie wersji kolekcjonerskich pirackiego RPG-a Vendetta: Curse of Raven’s Cry.

Polskie studio Reality Pump nie może być dumne z tej produkcji. W styczniu 2015 świat został ukarany grą Raven’s Cry, która na Metacritic otrzymała imponującą notę 27/100. Po takim przyjęciu wersji pecetowej, studio zrezygnowało z wydania gry na Xboksa i PlayStation. Akurat to nikogo dziwić nie powinno. Mimo tego, Reality Pump postanowiło powalczyć jeszcze o swoją grę i wydać ją ponownie, pod tytułem Vendetta: Curse of Raven’s Cry. Jak pisali w październiku 2015:

„Po siedmiu latach obłożonej klątwą pracy jesteśmy gotowi dostarczyć Vendetta: Curse of Raven’s Cry w formie w jakiej powinno się w nią grać i ją oglądać.”

Obietnice o ulepszeniu pierwowzoru i brak zapowiedzi wydania gry na PlayStation 3/4 czy Xboksa 360/One pozostawiły produkcję w zapomnieniu. Recenzenci też nie chcieli ruszać reanimowanego i śmierdzącego trupa. I w sumie tak było lepiej, dla wszystkich. Aż do dziś.

TopWare Interactive zapowiedziało wydanie dwóch wersji kolekcjonerskich trupa. Zbaraniałem. No chyba, że w ten sposób chcą uczcić dwulecie wydania największego crapa w portfolio zasłużonego studia Reality Pump. Za 39,99 euro (ok. 170 zł) można kupić Vendetta: Curse of Raven’s Cry – Steelbook Edition, a za 89,99 euro (ok. 382 zł!) Vendetta: Curse of Raven’s Cry – Treasure Chest. Ruszyły aktualnie zamówienia przedpremierowe, a wydawca zachęca obniżką cen o 25 i 10 procent.

Vendetta: Curse of Raven’s Cry – Steelbook Edition zawiera:
– grę na płycie DVD
– steelbook
– mapa świata i plakat
– instrukcja
– cyfrowe tapety na pulpit
– cyfrowy soundtrack
– cyfrowe piosenki z tawerny
– cyfrowy artbook + śpiewnik
– przedmioty do użycia w grze

Vendetta: Curse of Raven’s Cry – Treasure Chest zawiera:

– grę na płycie DVD
– steelbook
– sekstant
– kompas
– teleskop
– bandana
– mapa świata
– instrukcja
– artbook
– śpiewnik
– cyfrowe tapety na pulpit
– cyfrowy soundtrack
– cyfrowe piosenki z tawerny
– cyfrowy artbook
– cyfrowy śpiewnik
– przedmioty do użycia w grze
– drewniane pudło na to wszystko

Comments

comments