Film „Wszystko z nami w porządku” w reżyserii Borysa Nieśpielaka powinien zobaczyć każdy gracz. Bez wyjątku. Od 22 maja będziecie mieć taką okazję.

Dokument w świetny sposób pokazuje zderzenie rzeczywistości z marzeniami twórców gier niezależnych. W tej roli występują Rafał Zaremba i Bartek Pieczonka ze studia Lichthund, twórcy fantastycznej gry zręcznościowej Lichtspeer. Film ogląda się z zapartym tchem i pochłania w całości, wiem, bo go widziałem.

„Rafał i Bartek rzucają pracę w korporacji i postanawiają stworzyć swoją pierwszą grę wideo (Lichtspeer). Film pokazuje ostatnie miesiące pracy nad projektem, zmagania z wydaniem wersji na PlayStation, emocje bohaterów związane z premierą oraz próby przebicia się do świadomości gwiazd youtube’a i prasy branżowej.”

Dokument dostał się na aż 11 festiwali filmowych, wygrał też Super Geek Film Festival, który jest częścią Florida Supercon i dostał wyróżnienie na The Impact DOCS Awards. Premierowy pokaz „Wszystko z nami w porządku” odbędzie się podczas drugiego dnia konferencji Digital Dragons, 22 maja o godzinie 13:00. Po seansie zaplanowany jest panel Q&A z bohaterami filmu – Rafał Zaremba, Bartek Pieczonka, Tom Tomaszewski, Damian Kwiatosz i Maciej Miąsik, reżyserem Borysem Nieśpielakiem i kompozytorem Maciejem Zakrzewskim. Czyli prawie wszystkimi zaangażowanymi w projekt powstania filmu.

Sprzedaż filmu dokumentalnego „Wszystko z nami w porządku” na platformie Steam oraz Amazon Video ruszy 22 maja. Koszt to jedyne 9,99 dolarów, a dla polskich użytkowników sklepu Valve zaplanowana jest specjalna cena – 17,99 zł. Brać w ciemno.

Planowane pokazy przedpremierowe:
9 maja Łódź 16:00 Kino Szkolne PWSFTviT
18 maja Poznań 22:00 Festiwal Fantastyki Pyrkon
22 maja Kraków 13:00 konferencja Digital Dragons

Comments

comments