Poznańskie Dark Stork Studios nie jest chętne do ujawniania informacji o swoim pierwszym projekcie. Tym razem poinformowali o nawiązaniu współpracy z pisarzem fantasy, Marcinem Mortką.

Mimo że przeprowadziliśmy z nimi wywiad, o grze nie wiadomo praktycznie nic. Najnowszą informacją jest komunikat o nawiązaniu współpracy z Marcinem Mortką, pisarzem fantasy, lubiącym czasy średniowiecznej Skandynawii. Jego zadanie polegać ma na stworzeniu fabuły oraz serii opowiadań do debiutanckiego tytułu wydanego przez zespół Dark Stork Studios. W jego dorobku znajdziesz trylogię „Miecz i Kwiaty”, powieść postapokaliptyczną „Dom pod Pękniętym Niebem”, czy pirackie fantasy „Morza Wszetecznie”. Co ciekawe, pisarz jest fanem gier RPG, o których wielokrotnie pisał na łamach miesięczników „Portal” i „Magia i Miecz”. Współpracę komentuje sam Marcin Mortka:

„To nie pierwsza współpraca z producentem gier komputerowych, jednak ta propozycja jest wyjątkowo ekscytująca. Zespół Dark Studios roztoczył przede mną tak imponującą wizję świata, że nie mogę przestać o niej myśleć. Czuję się wyróżniony, że to mi przypadnie zadanie tworzenia opowiadań w tej rzeczywistości”

Czyżby Dark Stork Studios szykowało grę RPG osadzoną w czasach średniowiecznej Skandynawii? W tej chwili można tylko gdybać i uzbroić się w cierpliwość. Gra jest na etapie końcowego prototypowania i ukaże się na komputery PC. Przypomnę tylko, że w październiku studio ogłosiło nawiązanie współpracy z laureatem Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel” – Janem A.P. Kaczmarkiem.

Źródło: darkstorkstudios

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.