Pomieszczenie z nagrodami, które zdobył Wiedźmin 3, na pewno jest większe od mojego mieszkania. Ciągle się jednak zastanawiam, czy ludziom z CD Projekt RED już to się nie nudzi? Tyle żelastwa, dokupywanie kolejnych gablot w Ikei, oprowadzanie wycieczek zajmuje coraz więcej czasu… same problemy 😉

Dobra, żarty na bok. Wiedźmin 3: Dziki Gon nie dość, że jest najbardziej utytułowaną grą w historii wszechświata, do tego najwyżej ocenianą grą na PC, a tu jeszcze dochodzą znakomite dodatki. Ostatnio przecież „growego Oscara” otrzymało DLC Krew i Wino. A na tym nie koniec, o nie.

W nocy z poniedziałku na wtorek w odległym Tokio odbyła się impreza PlayStation Awards 2016. Nagrodzono na niej nie tylko największe i najlepsze gry, ale także ulubione tytuły graczy. Kategorii było kilka, ale nas interesuje tylko jedna.

Nasz Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał najważniejszą – złotą nagrodę. Przyznawana jest ona dla gier, które sprzedały się w m.in. 500 tysięcy egzemplarzy w Japonii i terenie Azji, w okresie między 1 X 2015 a 30 IX 2016 r. Trzeba przyznać, że towarzystwo miał doborowe, choć jest i kilka japońskich wynalazków.

Złote nagrody otrzymały gry:

Dark Souls III
The Last of Us Remastered
Uncharted 4: A Thief’s End
The Witcher 3
Call of Duty: Black Ops III
Jikkyo Powerful Pro Yakyu 2016
Sword Art Online: Lost Song
Dragon Quest Heroes II: Twin Kings and the Prophecy’s End
Dragon Quest Builders
Persona 5

Przy całej powadze PlayStation Awards 2016, śmiesznie brzmi suma jaką w nagrodę otrzymali twórcy ww. gier. Mowa tu o 500 000 jenów, czyli około… 18 000 zł. W sam raz starczy na kolejne gabloty na nagrody z Ikei 😉

Źródło: Kotaku za 4gamer.net. Zdjęcie tytułowe: 4gamer.net

Comments

comments