Słynny rozbójnik nie otrzyma własnej produkcji (w sumie to nie głupi pomysł), ale pojawi się jako jeden z bohaterów w polskiej serii gier znanej z czerpania pełnymi garściami z kultury słowiańskiej.

Jeśli w tym momencie wyskoczyłeś z butów z hasłem „będzie nowy dodatek do Wiedźmina!” na ustach mam niestety złą wiadomość. CD Projekt RED niczego nie ogłosił. Chodzi o zupełnie inną serię, a mianowicie Eventide od ekipy The House of Fables. Studio razem z Artifex Mundi (wydawca) ogłosiło jutrzejszą premierę (Steam) drugiej części, która nosi podtytuł Lustro Czarnoksiężnika.

Fabuła opowiada o losach botaniczki Mary (tej samej co w pierwszej części), która musi uratować swoją siostrzenicę porwaną przez nieśmiertelnego Czarodzieja Twardowskiego. Cennym sprzymierzeńcem będzie słynny Janosik. Ciekawe czy będzie podobny do Marka Perepeczki.

Pierwsze Eventide nie należy do moich ulubionych gier HOPA. O jego poziomie niedawno mogli przekonać się posiadacze Xboksa One, na którego gra została sportowana. Mimo wszystko mam ogranych tyle polskich gier HOPA, że chętnie sprawdzę coś nowego. Innej alternatywy brakuje. Na pewno nie odmówimy sobie przyjemności poinformowania Was co ciekawego tym razem przygotowało The House of Fables, chociaż w natłoku świetnych premier produkcji AAA ciężko będzie znaleźć czas na  grę HOPA.

Comments

comments