Ale mi zaimponowałeś Anshar Studios! Kosmiczne pojedynki w Detached zyskają teraz nowy, ponad VR-owy wymiar.

No i „umią” w trailery, bo w maju była zapowiedź wersji na PlayStation VR z „2001: Odyseją kosmiczną” w tle, a teraz rozwalili system humorystycznym i luźnym podejściem. A nowe wideo zaczyna się tak:

„Od producentów, o których nigdy nie słyszałeś. Z gry, w którą nie grałeś. Dla urządzeń, których nie masz.”

Nie będę opisywał całego trailera, bo ten macie poniżej, więc wrócę do tematu przewodniego.

W skrócie wygląda to tak. Posiadasz urządzenie typu Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR lub Windows Mixed Reality, lub masz gołego, bez VR-owego peceta. I chciałbyś skopać zad w PvP koledze w Detached, który ma dowolny powyższy sprzęt do wirtualnej rzeczywistości, lub… też ma golasa PC. Od 6 lipca będzie to możliwe, niezależnie od tego na czym gracie. Prawdziwy działający cross-play. Dowolny VR vs dowolny VR, VR vs PC bez VR, PC vs PC, wszelkie kombinacje i pozycje. Czyż nie brzmi to pięknie? Także w PR-owym przekazie, który nie jest standardowym marketingowym bełkotem i strasznie mi się spodobał:

„[…]Jesteśmy gotowi postawić dolary przeciwko orzechom, że w swojej okolicy jesteś jedynym posiadaczem zestawu VR. A znalezienie kogoś, kto posiadałby już nawet nie ten sam, ale w ogóle jakikolwiek headset VR-owy graniczy niemal z cudem. Wynikające z tego trudności ze znalezieniem kogoś, z kim mógłbyś pograć po sieci, pominiemy w związku z tym litościwym milczeniem. I tu właśnie wchodzi Detached, cały na biało… „

Czyli 6 lipca gra pojawi się na PlayStation VR, Windows Mixed Reality i Steamie w wersji non-VR, czym rozszerzy zasięg o dostępne już od jakiegoś czasu wersje na Oculus Rift i HTC Vive. A wspominałem o przygotowywanym desktopowym demie i aktualizacji, która da 30 minut dłuższą zabawę, bo dostarczy nowy poziom i inne zakończenie. Anshar Studios poszło po całości.

Dobra, koniec podniet a czas na wspomniany, świetny trailer. A pod nim macie kilka słów o grze i trybach gry. Do zobaczenia gdzieś w przestrzeni kosmicznej.

„Detached to eksploracyjna gra VR osadzona w zimnej przestrzeni kosmicznej, gdzie będziesz musiał wykazać się taktyką i umiejętnościami, aby przetrwać. Przygotuj się na ekstremalną rozgrywkę, zaprojektowaną z myślą o VR.

Tryb dla jednego gracza – podda Cię próbie przetrwania w próżni, przy szybko zmniejszających się zapasach tlenu i paliwa.

Zaawansowany skafander EVA – dodatkowe moduły, takie jak tarcza, przyspieszenie i samonaprowadzające rakiety – zostaną twoimi najlepszymi przyjaciółmi, gdy przyjdzie ci przedzierać się przez rdzeń reaktora lub strącić wrogiego drona.

Dwa tryby wieloosobowe:
– Package Extraction – to emocjonująca walka o ładunek ulokowany gdzieś na mapie gry. Korzystaj z wszelkich możliwych środków by zaatakować przeciwnika i zdobyć przewagę. Unikaj ataków, by w jednym kawałku wrócić do bazy.

– Race – to istna jazda bez trzymanki! Wyścig pośród kawałków rozbitego wahadłowca i wielkich asteroid wymaga nie tylko zwinności, ale przede wszystkim – zdolności przewidywania. Jeden nieprzemyślany ruch i rozbijesz się w najmniej oczekiwanym momencie.”

Comments

comments