Niesamowite Detached od Anshar Studios miało premierę w maju ubiegłego roku. Wirtualnych kosmicznych doświadczeń będzie można teraz zaznać także na PlayStation VR.

Produkcja Anshar Studios prezentuje gatunek FPX (First Person Experience), gdzie osią zabawy jest rywalizacja dwóch graczy w trybie PvP. Choć można bawić się i w pojedynkę. Walcząc z przedstawicielem wrogiej korporacji trzeba przede wszystkim korzystać z rozbudowanych możliwości skafandra EVA. Bawiłem się Detached na pokazie w Krakowie i siłą musieli mnie odrywać od gry. Niesamowite doświadczenie, gdzie naprawdę czuć przestrzeń kosmiczną. 18 maja 2017 roku gra wyszła ze wczesnego dostępu i można w nią zagrać na HTC Vive i Oculus Rifcie.

Ale w czwartek Anshar Studios ogłosiło, że Detached trafi także na PlayStation VR. Premiera jest przewidziana na 5 lipca, a grę będzie można kupić w cenie $24.99/ 24.99 EUR. Wraz z informacją pojawił się nowy trailer. I to jaki. Muzyka poematu Richarda Straussa „Also sprach Zarathustra”, znanego dzięki filmowi „2001: Odyseja kosmiczna” Stanleya Kubricka, robi kawał porządnej roboty. Aż zatyka dech w piersiach, więc polecam full screen, głośność na maks i najlepiej oglądać w słuchawkach.

„Wielki wahadłowiec, Big Zoe, to idealny kąsek dla poszukujących kosmicznego złomu piratów – takiej okazji nie przepuści żaden szanujący się awanturnik. Masz pecha, bo zostawiono cię na pastwę losu, walczącego o zapasy tlenu i resztki paliwa. Jedyne, co możesz zrobić to zdać się na zaawansowane moduły Twojego skafandra i ruszyć dalej, eksplorując kolejne elementy opuszczonej stacji kosmicznej. Za wszelką cenę musisz znaleźć kapsuły ratunkowe, ale to i tak dopiero początek ciężkiej walki o przetrwanie… Detached to eksploracyjna gra VR osadzona w zimnej przestrzeni kosmicznej, gdzie będziesz musiał wykazać się taktyką i umiejętnościami, aby przetrwać. Przygotuj się na ekstremalną rozgrywkę, zaprojektowaną z myślą o VR.”

Comments

comments