Warszawskie studio Platige Image nie zwalnia tempa. Współpraca z twórcami This War of Mine – 11 bit studios, plany związane z VR i grami mobilnymi, ale nadal najlepsi są w tym, z czego my gracze ich znamy – cinematki. I mam wrażenie, że zaczynają się rozpędzać.

Trailery czy intra do polskich gier m.in. Datura, Godfire: Rise of Prometheus, Cyberpunk 2077, teaser do Wiedźmina 3: Dziki Gon. Wysokobudżetowe Ryse: Son Of Rome, For Honor, animacja do Halo 5: Guardians czy Total War: Warhammer. Dorobek solidny, a w każdej z tych produkcji wyróżniały się tzw. cinematiki, czyli przerywniki filmowe i trailery będące doskonale przygotowaną animacją.

Platige Image wypracowało sobie bardzo mocną pozycję w świecie twórców tego typu materiałów, co zresztą mocno widać w ostatnich miesiącach. Począwszy od serii Hitman i pierwszego epizodu w Paryżu, rzymską Sapienzę, na Marrakeszu w zachodnim Maroku – na razie – kończąc. Cinematki dałem pod linkami, bo zawierają SPOILERY.

Kilka dni temu Ubisoft zaprezentował trailer zapowiadający Watch Dogs 2 i tak, po raz kolejny twórcami są ludzie z Platige Image.

I przygoda na razie kończy się dzisiaj, na zaprezentowanej przed targami E3 na konferencji Bethesdy grze Prey. Problem w tym, że post na fanpage Platige Image wyparował tak szybko jak się pojawił, więc nie wiem czy to pomyłka, czy zbyt wcześnie ujawniona informacja. Wysłałem zapytanie do PI Platige Image potwierdziło mi, że trailer do Prey to faktycznie ich sprawka :).

Ubisoft, IO Interactive, Crytek, Microsoft, SEGA, Gaijin Entertainment, Obsidian czy nasz polski CD Projekt RED, to najwyższa światowa półka. Jeśli tak wielkie firmy zaufały Platige Image to można liczyć, że świetnych materiałów od nich pojawi się więcej. Dużo więcej.

Comments

comments