Życie amerykańskiego policjanta w latach 80 to spełnienie snu. Wlepianie mandatów, pączki, łapówki, pyskówki z lokalsami i brak szacunku dla obywatela. Ale nie dla Jacka Kelly’ego, zdegradowanego byłego detektywa wrobionego w morderstwo.

„Twój nowy szef traktuje Cię jak śmiecia, twoja żona to wysysająca pieniądze pijawka z piekła rodem, a lokalna mafia chce zobaczyć twoją głowę na srebrnej tacy. Można powiedzieć, że sprawy się trochę pokomplikowały, ale tak to już jest na Brooklynie.”

Beat Cop od studia Pixel Crow, które jest częścią 11 bit studios, to gra na którą czekałem. Piękne retro oparte na pixel artowym stylu z tonami nawiązań i inspiracji niesamowitymi serialami i filmami policyjnymi z lat 80. Jeśli mówi ci coś Tom Selleck czy Miami Vice, to jesteś w domu. Ale ja w sumie nie o tym, bo właśnie pojawił się blisko 20-minutowy gameplay bohatera nowojorskiego posterunku nr 69. Jak to wygląda? Rewelacyjnie!

Ja to chcę, natychmiast. Już pierwsza lokacja na posterunku i widać nawiązanie do przeszłości naszego gamedevu. Ale co się dziwić, Electro Body to ważna pozycja w dorobku Macieja Miąsika, twórcy Beat Cop i współzałożyciela studia Pixel Crow.

Comments

comments