Studio popadło w spore tarapaty finansowe, których rozwiązaniem ma być nowa strategia. Koniec z wysokobudżetowymi produkcjami.

W sumie to żadna informacja – CI Games po prostu nie stać na tworzenie gier za kilkadziesiąt milionów złotych. Wszystkie zasoby zostały zaangażowane w Sniper: Ghost Warrior 3, a sprzedaż gry rozczarowuje. Do spłacenia są jeszcze długi zaciągnięcie na potrzeby sfinansowania produkcji. Kasy na kolejne duże tytuły nie ma. CI Games ogłosiło więc, że teraz skupi się na nieco mniejszych grach.

Studio w krótkim komunikacie obiecuje stawianie dużego nacisku na jakość, w tym wyeliminowanie błędów przed premierą i odpowiednią optymalizację. Ważnym elementem nowej strategii ma być częstsze wydawanie gier, ale oczywiście znacznie mniejszych. Od 2018 roku ma na nas czekać jedna premiera rocznie. W planach jest między innymi shooter taktyczny wykorzystujący rozwiązania opracowane na potrzeby Sniper: Ghost Warrior 3. CI Games nie zapomina również o Lords of the Fallen 2. Projekt podobno nadal jest w produkcji.

ci games nowa strategia

Comments

comments