Do grupy CD Projekt dołącza trzecia spółka – studio deweloperskie Spokko. Nowy zespół zajmie się tytułem na urządzenia mobilne.

Nowa ekipa zajmie się tworzenie gry mobilnej opartej na posiadanym przez CD Projekt IP. Do wyboru jest w zasadzie tylko Wiedźmin i Cyberpunk. Można jeszcze szukać wśród marek przejętych razem z Metropolis Software, ale to raczej mało realna opcja. W nowej spółce CD Projekt będzie posiadać większościowy pakiet udziałów. Akcje otrzymają również kluczowi pracownicy studia.

Znamy ludzi stojących za Spokko od ładnych kilku lat. Przyszli do nas z ciekawym pomysłem opartym na jednej z naszych marek, w który postanowiliśmy się zaangażować kapitałowo. Chcemy wnosić do naszego biznesu świeże pomysły i rozwiązania, a to co planuje ekipa Spokko jest dla nas zupełnie nowym obszarem twórczym. Nowe studio będzie w dużej mierze niezależne. Chcemy, żeby miało własną tożsamość i przestrzeń kreatywną, oczywiście kierując się filozofią, leżącą u podstaw działania Grupy CD PROJEKT. – Adam Kiciński, prezes grupy CD Projekt

CD Projekt na razie nie zdradza szczegółów projektu. Informuje jedynie, że trwa rekrutacja do nowej ekipy. Nie wiemy więc kiedy mniej więcej możemy spodziewać się kolejnych wieści.

Spokko to obecnie trzecia spółka w grupie CD Projekt. Pozostałe dwie to CD Projekt RED składające się z trzech oddziałów (Warszawa, Kraków i Wrocław) oraz GOG.com.

Comments

comments