Nowa ekipa znalazła już inwestora. Jest nim wydawca Phantom Doctrine, Good Shepherd Entertainment.

Nowe studio zlokalizowane jest w Warszawie i składa się w sporej części z byłych pracowników CreativeForge Games. Obecnie liczba specjalistów zatrudnionych w Artificer wynosi 30 osób. Studio nie może narzekać na brak funduszy, ponieważ ma już znaczącego inwestora. Jest nim holenderski wydawca Good Shepherd Entertainment, który objął większościowy pakiet akcji.

Artificer narodził się jako miejsce, gdzie wytrawni rzemieślnicy mogą przelać pasję do swojej pracy w projekty, w które wierzą całym sercem, z poszanowaniem równowagi względem życia osobistego. Mogę z największą przyjemnością powiedzieć, że mamy już zgrany zespół, który intensywnie pracuje nad naszym pierwszym projektem.

Kacper Szymczak, dyrektor kreatywny Artificer

Na razie studio nie zdecydowało się na ogłoszenie pierwszego projektu. Nic dziwnego, w końcu od momentu premiery Phantom Doctrine i rozpadu dotychczasowego zespołu w CreativeForge minęło zbyt mało czasu, aby nawet 30 osób dało radę przygotować coś co można publicznie pokazać. Uzbrojeni w cierpliwość czekamy na pierwsze informacje.

Comments

comments