Niedawno informowałem, że Tabasco Interactive wznowiło produkcję Bruce: The Game. Jak się okazuje, miałem rację tylko w połowie.

Karol Drzymała przekazując mi te informacje wspomniał, że w całej sprawie jest „plot twist”, ale z oczywistych względów nie mógł powiedzieć wszystkiego. Dopiero teraz, wraz z oficjalnym komunikatem, znamy całą historię. Otóż aktualnie to IMGN.pro wraz z duńskim studiem Logic Artists pracują nad Bruce (już bez dodatku „The Game”). Ekipa z Kopenhagi ma na koncie między innymi średniej jakości kooperacyjną skradankę Clandestine oraz pracuje nad Expeditions: Viking, przy którym rozpoczęła się ich współpraca z firmą z Bielsko-Białej.

Teraz pracują nad platformówką 2D w stylu Sin City. Świat noir inspirowany jest między innymi Art Deco oraz Art Nuveau. Gameplay to krwawe pojedynki z przeciwnikami oraz dojrzała historia. Pierwszy zwiastun znajdziecie poniżej.

Gra ma mieć swoją premierę w 2017 roku na PC i konsole. Od początku bardzo podobał mi się pomysł na Bruce, ale nieco żałuję, że produkcja nie będzie kontynuowana w Polsce, tylko w Danii. Mimo wszystko jak udało mi się ustalić prawa do marki posiada obecnie IMGN.pro, a więc w pewnym stopniu nadal jest to rodzimy projekt.

Comments

comments