Kolejny projekt krakowskiej spółki, roboczo nazwany H2O lub Project Méliès, pojawi się na rynku w przyszłym roku. Bloober Team pozyskał nowego partnera, który zajmie się wydaniem gry.

O H2O/Project Méliès nie wiemy nic. Znając jednak strategię krakowskiej firmy będzie to horror. Tytuł sugeruje, że ważną rolę odegra woda. Może deweloper przygotuje inspirowane BioShockiem podwodne miasto? Czas pokaże. Szybkiego ogłoszenia projektu raczej bym nie oczekiwał.

Dodatkowo Bloober Team podpisał umowę z nowym wydawcą. H2O/Project Méliès trafi na rynek we współpracy z firmą Gun Media. Jest to stosunkowo świeża firma, ale ma na koncie już jeden hit sprzedażowy – Friday’s 13th na licencji znanego filmu „Piątek, trzynastego”. Krakowska spółka chwali się, że to największa umowa w ich dotychczasowej historii, która zapewni przychody z dwóch źródeł – płatności za kolejne kamienie milowe w czasie produkcji oraz procent ze sprzedaży każdego egzemplarza.

Tym samym coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że Bloober Team na dobre kończy współpracę z Aspyr Media, które było wydawcą Layers of Fear oraz Observer. Już port pierwszej z tych produkcji na Switcha spółka wprowadziła na rynek samodzielnie.

Comments

comments