Bloober Team ogłosił wstępną datę premiery Layers of Fear: Legacy. Studio przy okazji ogłosiło rozwiązanie umowy z dotychczasowym partnerem.

Planowana data premiery to I kwartał 2018 roku. Bloober liczy, że gra powtórzy sukces wersji z komputerów osobistych i konsol. Spółka jest na tyle pewna siebie, że nawet dogadała się w sprawie rozwiązania umowy z Aspyr, które było wydawcą dwóch ostatnich tytułów krakowskiego studia. Dzięki temu Bloober samodzielnie zajmie się wydaniem Layers of Fear: Legacy. Nie trzeba więc będzie dzielić się prowizją z wydawcą. Ciekawe czy kolejne produkcje ekipy również będą rozpowszechniane bez pomocy zewnętrznej firmy.

Oczywiście samodzielne wydanie Layers of Fear: Legacy nie oznacza, że Bloober Team całkowicie zakończyło współpracę z Aspyr Media. Spółka nadal jest wydawcą Layers of Fear na PC, Xboksa One i PS4 oraz Observera. Przy okazji krakowski deweloper poinformował, że sprzedaż tego drugiego tytułu jest znacznie lepsza niż sądzą akcjonariusze (po premierze gry kurs akcji Bloober Team mocno spadł). Konkretów jednak brak.

Comments

comments