Artifex Mundi to kolejne polskie studio, które wsparcia w rozwoju szuka na rodzimej giełdzie. Debiut jeszcze w tym roku.

Spółka złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego, czyli wykonała bardzo poważny krok w celu emisji akcji. Po wejściu na rynek ze spółki prawdopodobnie odejdzie fundusz inwestycyjny Warsaw Equity Group, który od 2012 roku posiada 40% udziałów. Dla niego IPO będzie okazją do wyjścia z inwestycji z dużym zyskiem, dla samego dewelopera szansą na pozyskanie nowych inwestorów, który pozwolą na dalszy rozwój.

Aktualnie spółka planuje poszerzenie działalności o rynek mobilny. Pierwszy projekt już jest – Bladebound. Artifex Mundi chce mocniej uderzyć w segment gier free-to-play na mobilki, ale na razie niewiele wskazuje na to, że spółka zrezygnuje z dotychczasowych projektów. O brak gier HOPA raczej bym się nie martwił. Giełdowy debiut ma mieć miejsce jeszcze pod koniec tego roku, ale możliwe jest pewne opóźnienie na początek 2017 roku.

Artifex Mundi to kolejna polska spółka, która chce wejść na giełdę. Do debiutu przygotowuje się iFun4All oraz T-Bull, podobne plany ma również PlayWay. Z tego co wiem na tym ma się nie skończyć i kolejni deweloperzy szykują się do wejścia na giełdę. Aktualnie za sprawą dobrej zmiany polski rynek kapitałowy ryje o dno, ale paradoksalnie dla twórców gier nie jest to zła wiadomość. Wiele popularnych przed laty branż to dzisiaj kiepska inwestycja, a więc coraz więcej uwagi skupionej będzie na studiach deweloperskich, które ciągle dają pokaźnie zarobić. Wystarczy spojrzeć przykładowo na ostatnie notowania 11 bit Studios. Artifex Mundi może spotkać podobny los.

Comments

comments