Mistrzowie gatunku HOPA coraz mocniej uderzają w rynek free-to-play. Po ogłoszonym w tym roku Bladebound, przyszedł czas na grę, która zaskoczyć może każdego fana tego studia.

Chodzi o mobilne, casualnowe Cute Dragons – Exotic Squash, tytuł z gatunku… match 3. Zaskoczeni? Ja bardzo. Podczas zaczynających się w piątek targów PGA w Poznaniu odbędzie się pierwszy publiczny pokaz, wtedy będziemy mogli napisać coś więcej. A skąd decyzja o powstaniu Cute Dragons – Exotic Squash, wyjaśnia Mariusz Szynalik, dyrektor finansowy w Artifex Mundi.

„Osiągnęliśmy spory sukces jako twórcy i wydawcy gier przygodowych HOPA. Mamy duże grono wiernych fanów, dla których przygotowujemy coś nowego i innego. Jesteśmy przekonani, że będzie im się podobać.”

Artifex Mundi wchodzi na giełdę, a z dokumentów emisyjnych wiemy, że w sumie pracują nad czterema grami gatunku free-to-play. Jedną z nich jest wspomniany Bladebound, drugą zapowiedziany właśnie Cute Dragons – Exotic Squash. Trzecią może być tytuł tworzony przez studio Anshar, twórcy VR-owego Detached, którzy pracują dla Artifex Mundi nad niezapowiedzianą jeszcze grą.

Więcej informacji zbierzemy na targach PGA, które odbędą się w ten weekend. Jeśli zastanawiacie się dlaczego warto pojawić się w Poznaniu, to proponuję zapoznać się z naszą listą polskich gier jakie tam zobaczymy, Strefą Retro z rodzimymi akcentami, RPG akcji Immortal Planet od twórcy świetnego Ronina czy masą atrakcji podczas konferencji Game Industry Conference.

Artifex Mundi zaprezentowało też wideo, w którym prezentują prace nad Bladebound „od kuchni”:

Comments

comments