Wybieracie się na targi Poznań Game Arena? To koniecznie zapoznajcie się z programem konferencji Game Industry Conference, której Graczpospolita została partnerem medialnym.

Tam gdzie polskie produkcje, tam i my. PGA rozrosło się do skali niespotykanej w naszym kraju, a bardzo ważną częścią całości są rodzime gry. Pełna listę gier, które będą prezentowane na Poznań Game Arena już publikowaliśmy, więc skupmy się na IX edycji konferencji Game Industry Conference.

W wielkim skrócie, GIC to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dla branży gier, w trakcie którego organizowane są targi pracy, konferencje i spotkania biznesowe. Głównym celem Game Industry Conference jest rozszerzenie współpracy pomiędzy polskim i zagranicznym rynkiem rozrywki elektronicznej. W dniach 21-23 października GIC skupi wokół siebie ponad 500 firm i 3500 uczestników z całego świata.

Warsztaty, wykłady, panele
Po raz kolejny na zaproszenie organizatorów pojawią się międzynarodowe sławy ze świata gier wideo. Swoje prelekcje i warsztaty poprowadzą np. Paweł Marchewka (założyciel i CEO w Techland), Marcin Przybyłowicz (twórca muzyki w m.in. serii Wiedźmin) oraz ludzie z takich rodzimych studiów jak m.in. 11 bit studios, Transhuman Design, Pixel Crow, Huuuge Games, The House of Fables, T-Bull czy sam Sos Sosowski. Na bogato. A przecież będą jeszcze goście zza granicy: Takashi Tokita (jeden z szefów Square Enix), Gregory Louden (Senior Narrative Designer at Remedy Entertainment) czy osoby związane zawodowo z Google, PayPal, [email protected], Intel, Amazon i Unity. Pełen program i zakres tematów znajdziecie na stronie organizatora.

Strefa Rekrutacyjna + Career Zone
W trakcie konferencji będzie można spotkać w jednym miejscu wielu producentów gier poszukujących pracowników. Jeśli szukacie pracy w gamedevie, lepszej okazji nie będzie. Chodzi tu zarówno o osoby z doświadczeniem, jak i te stawiające pierwsze kroki w naszej ulubionej branży. Jeśli jesteście zainteresowani, to w pawilonie 15 utworzona zostanie specjalna strefa „Career Zone”, wspierana przez największych polskich branżowych pracodawców.

Strefa Biznes + Indie Boost
Game Industry Conference jest ważnym wydarzeniem B2B dla rynku rozrywki elektronicznej w Polsce i Europie. Opracowany system spotkań biznesowych „Pitch & Match” da szansę na szybkie i wygodne ustalenie z rozmówcą godziny oraz miejsca spotkania w trakcie konferencji. Dzięki współpracy z Tokyo Game Show jako Japan+Eastern Europe Networking Event, japońskie firmy z branży gier przyjadą do Poznania spotkać się z tymi z naszej części Europy. Nowością na tegorocznej konferencji GIC jest Indie Boost. Wydarzenie to pozwoli twórcom gier niezależnych na rozmowy z potencjalnymi inwestorami, wydawcami lub dystrybutorami.

Co tu dużo pisać. Na PGA być po prostu trzeba, zwłaszcza że rodzimych gier będzie bez liku, a program Game Industry Conference jak zawsze przytłacza bogactwem. Na szczęście impreza trwa 3 dni.

Game Industry Conference podczas PGA
ul. Głogowska 14, Poznań
Fanpage na Facebooku
Strona oficjalna GIC

Informacje dodatkowe:
Game Industry Conference odbywa się w tym samym miejscu i czasie co Poznań Game Arena, czyli największe targi technologii i gier w Europie Środkowej i Wschodniej. W tym roku wydarzenie tworzone w stolicy Wielkopolski ma przyciągnąć ponad 70 000 odwiedzających. GIC umiejscowiono w hali nr 15 (wykłady, Career Zone, Pitch&Match), ulokowanej przy Wjeździe Zachodnim od ul. Śniadeckich. Bilety dostępne są w przedsprzedaży w Internecie oraz w kasie MTP w dniu targów. Bilety PGA umożliwiają wejście na GIC. Projekt jest organizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-sieciowe. Wydarzenie posiada patronat honorowy Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Comments

comments