Zabrzańska spółka kontynuuje swoją politykę wydawania starszych gier na konsole. Do tego dochodzą pecetowo-mobilne premiery i planowany debiut na Switchu.

Jak co kwartał, Artifex Mundi zapowiedziało swoje plany na najbliższe trzy miesiące. W zestawieniu mamy trzy premiery na PC i mobilki oraz dwie na konsole PlayStation 4 i Xboksa One. Wszystkie to przygodówki HOPA, z czego trzy po polskie produkcje od ekip Artifex Mundi i The House of Fables.

Spółka planuje też debiut na Switchu, niestety nie podają tytułu gry, który wyjdzie na konsoli Nintendo.

„Nie chcemy jeszcze zbyt wiele zdradzać. Fani naszych gier będą musieli jeszcze chwilę poczekać zanim podamy do wiadomości datę premiery i pierwszy tytuł, który pojawi się na Switchu. Zapewniam jednak, że będzie warto! – mówi producent Jarosław Kulik.

W planach mają też nowy model sprzedaży gier HOPA – w formie subskrypcji. Dotychczas można było od razu kupić całą grę lub pobrać darmowe demo, które kończyło się możliwością wykupienia całości.

„Na razie testujemy różne rozwiązania i będziemy informować szerzej na jego temat w najbliższych miesiącach” mówi Krzysztof Korkus – pomysłodawca i architekt nowego przedsięwzięcia.

Czekamy na więcej konkretów, zwłaszcza jeśli chodzi o Switcha. Jestem tez ciekaw co szykują na pozostałe konsole, bo portfolio starszych gier, które można wydać, znacznie się już skurczyło.

Styczeń:
Noir Chronicles: City of Crime – PC i mobilki / Brave Giant Studio z Serbii

Luty:
Nightmares from the Deep 3: Davy Jones – PlayStation 4 i Xbox One / Artifex Mundi
Demon Hunter 4: Riddles of Light – PC i mobilki / Brave Giant Studio z Serbii

Marzec:
Enigmatis 3: The Shadow of Karkhala – PlayStation 4 i Xbox One / Artifex Mundi
Chronicles of Magic: Divided Kingdoms – PC i mobilki / The House of Fables

Comments

comments