Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła listę spółek, które otrzymają unijne dofinansowanie w ramach poddziałania 3.1.5 Wsparcie MŚP w dostępie do rynku kapitałowego – 4 Stock. Znalazły się na niej trzy studia deweloperskie.

Dofinansowanie ma na celu pomoc spółkom w wejściu na rynek kapitałowy, czyli emisję akcji i/lub obligacji. Z pomocy skorzystały właśnie trzy polskie studia. 60 tysięcy złotych otrzymało m.in. iFun4All (przy okazji polecam mój wywiad z Michałem Mielcarkiem, prezesem studia). Tutaj nie ma żadnego zaskoczenia. Dalej mamy Nano Games, które na koncie ma takie produkcje jak Cityconomy czy ZAMB!. Deweloper otrzymał 100 tysięcy złotych na działania związane z wejściem na rynek NewConnect. Ostatnia firma to BAAD Games Studio, które otrzyma 97 tysięcy złotych na wsparcie doradcze mające na celu pozyskanie kapitału i inwestorów.

iFun4All zdążyło już pozyskać inwestorów, teraz czekamy tylko na pierwszy dzień notowań. W przypadku Nano Games i BAAD Games Studio jest to nowa informacja. Kilka polskich studiów planuje debiut na giełdzie, ale o takich planach tej dwójki akurat nie słyszałem. Za to dla innych deweloperów jest to znak, że kapitał na rozwój można pozyskiwać na wiele różnych sposobów. Nawet na wejście na giełdę można otrzymać pieniądze. Nic tylko korzystać.

Comments

comments