Studio Jutsu Games idealnie wybrało moment do zapowiedzi gry 112 Operator, czyli sequela swojego wielkiego hitu 911 Operator. Bo to właśnie dziś obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego.

911 Operator jest symulatorem operatora telefonu alarmowego, który korzysta z rzeczywistych map z całego świata. Podobnie będzie w 112 Operator, lecz tym razem gra została konkretnie rozbudowana.

Po raz kolejny wcielimy się w telefonicznego operatora zarządzającego służbami ratunkowymi, którego zadaniem jest odbieranie zgłoszeń i szybkie reagowanie na istniejące zagrożenia. Tym razem akcja trybu kampanii przenosi gracza do europejskich metropolii, m.in. Paryża, Londynu, Moskwy czy Warszawy, gdzie pniemy się po szczeblach kariery. Oczywiście w grze dowolnej dostępnych ma być ponad sto tysięcy miast z całego świata, bo gra korzysta z internetowych zasobów map.

A jakie zmiany wobec pierwowzoru zobaczymy w 112 Operator? To m.in. 25 razy większe mapy, które będą wyświetlane w izometrycznym 3D, ponad 50 nowych rozmów alarmowych i mnóstwo wyzwań. Nowe warunki wpływające na rozgrywkę to przede wszystkim system dnia i nocy, pogoda i pory roku, co istotnie wpływa na ruch drogowy. Wprowadzona też zostanie specyfikacja regionów i charakterystyki dzielnic, które płyną na organizowanie pomocy. Inaczej pracuje się w slumsach, gęsto zaludnionych osiedlach, obszarach przemysłowych czy lasach. Dodani zostaną też nowi członkowie zespołu – m.in. lekarze, sierżanci, psy, roboty oraz dodatkowi dyspozytorzy, których będzie można przypisać do pomocy w konkretnych dzielnicach.

112 Operator pojawi się w pierwszym kwartale 2020 roku na PC i Mac. Można dodać ją już do wishlisty na Steamie. Gra zostanie także wydana na konsolach PlayStation 4 i Xboksa One.

Przypomnę tylko, że studio Jutsu Games pracuje także nad ciekawie zapowiadającym się „średniowiecznym GTA” – Rustler.

Comments

comments