Wiemy już które gry zrobiły na Was największe wrażenie w zeszłym roku. Jedna z produkcji zdominowała plebiscyt!

A jest nią…. Blair Witch od Bloober Team! Produkcja krakowskiego dewelopera wygrała w aż czterech kategoriach, w tym tej najważniejszej dla najlepszej polskiej gry 2019 roku. Dodatkowo samo Bloober Team zostało przez Was wybrane najlepszym studiem roku.

W tym roku dla nas, organizatorów plebiscytu, bardzo ważna była frekwencja. Liczba głosów w tegorocznej edycji naszego plebiscytu była aż o 32% wyższa od dotychczasowego rekordu. Jesteśmy więc Wam bardzo wdzięczni za udział!

Pełną listę zwycięzców we wszystkich dziesięciu kategoriach znajdziecie poniżej.


GRA ROKU

Produkcja Bloober Team zdominowała tegoroczny plebiscyt. W najważniejszej kategorii Blair Witch zebrało aż 42% głosów! Na drugim miejscu znalazło się Green Hell, a na trzecim ex aequo Driftland oraz God’s Trigger.


NAJLEPSZE STUDIO

Po dwóch udanych premierach wynik nie mógł być inny. Krakowskie studio zdobyło 35% głosów. Na drugim miejscu Creepy Jar, a na trzecim Star Drifters.


NAJLEPSZY DEBIUT

Kolejne wyróżnienie dla studia. Za najlepszy debiut aż 31% uczestników naszego głosowania uznało Green Hell od ekipy Creepy Jar. Na podium znalazło się również Star Drifters (Driftland) oraz Kraken Unleashed (Crossroad Inn).


NAJLEPSZA GRA INDIE

Małe jest piękne! W tym roku za najlepszego polskiego indyka uznaliście Tools Up! Na drugim miejscu Wanderlust: Travel Stories, a trzecim Don’t Escape: 4 Days to Survive.


NAJLEPSZA GRA MOBILNA

W tym roku nic tak Wam się nie podobało na telefonach i tabletach jak Wanderlust: Travel Stories, które zebrało 25% głosów. W tej kategorii walka trwała do samego końca, ponieważ na drugim miejscu z minimalną stratą znalazło się #Drive. Podium zamyka Poopdie.


NAJLEPSZA OPRAWA WIZUALNA

Wracamy do kategorii, które zdominował Blair Witch. Wspaniale zrealizowany las doceniło aż 33% głosujących. Na drugim miejscu kolejna gra Bloober Team, czyli Layers of Fear 2. Trzecia lokata dla Irony Curtain: From Matryoshka with Love.


NAJLEPSZA OPRAWA AUDIO

No i ponownie Blair Witch. W tej kategorii rywalizacja z Layers of Fear 2 trwała do samego końca. To tylko pokazuje poziom prezentowany przez Bloober Team. Na trzecim miejscu ponownie Irony Curtain: From Matryoshka with Love od Artifex Mundi.


NAJLEPSZA HISTORIA

Ostatnia kategoria, w której wygrywa Blair Witch. Historię zaprezentowaną w grze doceniło 23% głosujących. Z niewielką stratą w TOP 3 znalazło się jeszcze Layers of Fear 2 oraz Vampire: The Masquerade – Coteries of New York.


NAJBARDZIEJ ORYGINALNA GRA

Drugie zwycięstwo Tools Up! W tej kategorii różnice były minimalne. Jedynie trzy głosy mniej otrzymało We. The Revolution. Podium zamyka Radio Commander.


NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANA GRA

Ostatnia kategoria naszego plebiscytu to największa dominacja w pięcioletniej historii Orderów Graczpospolitej. Cyberpunk 2077 został wskazany przez aż 53% osób! Na pozostałych miejscach podium Dying Light 2 oraz z identyczną liczbą głosów Chernobylite i Witchfire.

Comments

comments