Fizycznych wydań polskich gier na konsoli PlayStation jest kilkadziesiąt, ale produkcje VR tylko dwie. No teraz trzy, bo do pudełka trafi Yupitergrad.

Wspomniane dwie gry to Superhot VR i The Wizards Enhanced Edition. Yupitergrad studia Gamedust trafi do cyfrowego sklepu PlayStaton już 25 lutego, a 12 marca zostanie wydana w pudełku przez brytyjskie Perp Games.

Można już składać zamówienia przedpremierowe, zwłaszcza, że cena to tylko 16,99 funtów, czyli około 87 zł. Co więcej, do gry dołączane są trzy widokówki, z czego jedna z autografem twórców. Wydawca jest fair, bo za wysyłkę kasuje tylko 19 zł. Jak przypomnę sobie koszty sprowadzania gier z USA, to tu jest to prawie za darmo.

Yupitergrad w ubiegłym roku trafił na HTC Vive, Oculus Rift i Valve Index, a w tym na Oculus Questa. A o czym jest ta gra? Tu z lenistwa posłużę się prasówką. No i zobaczcie trailer z kosmiczną muzyką. Warto.

Yupitergrad to niepowtarzalna, wyglądająca jak mokry sen Pierwszego Sekretarza, gra w klimatach dieselpunk. Oferująca rozgrywkę dla jednego gracza, dziejąca się w kosmosie przygoda VR, wypełniona jest ponad 50 poziomami, szalonymi akrobacjami platformowymi, specjalnymi łamigłówkami, zagadkami i mnóstwem humoru.

Comments

comments