Pochodzenie Plagi, która opanowała świat, nie jest znane. Wiadomo tylko, że rozprzestrzenia się szybko i jest niezwykle skuteczna. Na zgliszczach ludzkości chce stworzyć swój własny świat, bo Plaga jest w nas.

Jak udało mi się dowiedzieć, Plague in Us to taktyczny RPG 2D powstający w wewnętrznym zespole studia Forever Entertainment. Główny bohater wyrzeka się swego człowieczeństwa i staje się częścią Plagi. Robi to kierowany wewnętrznym bólem, nienawiścią i chęcią zemsty. W Pladze szuka sprzymierzeńca i staje po stronie zła.

„27 rok trwania Plagi. Zjednoczone królestwa wciąż stawiają zaciekły opór, wstrzymując postępy zarazy. Zapanował dziwny czas równowagi i żadna ze stron nie jest w stanie przechylić szali zwycięstwa na swą stronę. Plaga nie ma przywódcy, nie jest konkretną świadomością, jest niczym rój, ale pozbawiony królowej. Plaga jest legionem, napędzanym wspólną myślą o niewiadomym pochodzeniu.”

W Plague in Us świat pochłaniany jest przez nieznaną chorobę, która przejmuje całe miasta. Ludzi zamienia w śmiertelną broń, która służy Pladze. I właśnie w jej szeregi wkracza gracz, by odkryć co stoi za głosem w jego głowie.

Gra powstaje w gdyńskim Forever Entertainment i prócz opublikowanego trailera, udało mi się od nich wyciągnąć jeszcze kilka obrazków. Plague in Us ma mieć premierę w pierwszej połowie 2019 roku, a platformy docelowe to PC, PlayStation 4, Switch i Xbox One.

Comments

comments