W maju pisałem, że powstaje dokument „Gry, użytki – co dla Ciebie?” o kolorowej historii rodzimych giełd komputerowych. Projekt zbliża się do zakończenia, a my dostaliśmy drugi i ostatni zarazem trailer.

W dwugodzinnym dokumencie o rozkwicie piractwa w latach 80. i 90. w Polsce, zobaczymy sporo znanych i nieznanych postaci. I to nie tylko ówczesnych handlarzy, ale także graczy, bywalców targowisk i ludzi, którzy z grami wideo związali całe swoje życie. Tylko w tym raczej niekrótkim trailerze zobaczycie m.in. Emila 'Emilusa” Leszczyńskiego (m.in. Top Secret, Secret Service), Marcina „Borka” Borkowskiego (Bajtek, Top Secret, twórca „puszki Pandory”), Krzysztofa A. Ziembika z Atarionline.pl, Marcina „Koso” Kosmana (były dziennikarz, Better. Gaming Agency) czy Piotra „Micz” Mańkowskiego (Secret Service, Pixel). Masa ciekawych postaci, a to przecież tylko czterominutowa zajawka.

Twórcy z jutubowego kanału Loading… od początku informowali, że dokument „Gry, użytki – co dla Ciebie?” będzie dostępny za darmo. Teraz wiemy, że stanie się to w grudniu. Mam tylko nadzieję, że wydadzą to w formie fizycznej, bo chętnie wesprę ten projekt, by może kiedyś powstał kolejny.

Comments

comments