Na razie nie możemy cieszyć się oficjalnym ogłoszeniem i masą szczegółów, ale mimo wszystko Wiedźmin 3: GOTY jest już pewny. Potwierdzają to sami twórcy.

Wszystko zaczęło się od niemieckiego USK, które zajmuje się klasyfikacją wiekową gier. Poniżej możecie znaleźć screen, który potwierdza nadanie ratingu nowej grze – The Witcher 3: Wild Hunt – Game of The Year Edition w wersji na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. Nie da się ukryć, że niewiele jest gier które równie mocno zasługują na wersję GOTY co właśnie Wiedźmin 3.

wiedźmin 3 goty

Przeciek szybko został potwierdzony. Konrad Tomaszkiewicz (reżyser Wiedźmina 3) potwiedział Eurogamerowi, że CD Projekt RED faktycznie pracuje nad takim projektem. Datę premiery i kolejne szczegóły poznamy już niedługo. Może na Gamescomie?

Do tej pory CD Projekt RED przygotowywał Edycje Rozszerzone swoich gier. Tym razem pewnie będzie podobnie. Według słów Konrada wersja GOTY zawierać będzie, oprócz samej gry, wszystkie darmowe dodatki i aktualizacje, czyli w sumie nic nowego. W takiej sytuacji to będzie próba przekonania do zakupu tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, a dopisek „Game of the Year Edition” będzie uzasadniać utrzymanie bieżącej ceny. Skoro można zwiększyć sprzedaż wydając jeszcze raz to samo z górnolotnym hasłem na okładce (przy okazji robiąc dodatkowy szum w mediach) to po co organizować obniżki ceny?

Skoro Wiedźmin 3: GOTY nie będzie zawierać nowej zawartości oraz dwóch wydanych dodatków fabularnych, zapewne w przyszłym roku doczekamy się Edycji Rozszerzonej. Wtedy CD Projekt RED jeszcze raz będzie miał okazję do znaczącego podbicia sprzedaży.

Comments

comments