Wszelkiej maści terroryści atakują na całym świecie. By z nimi walczyć, powołana została agencja Counter Terrorist Agency, której celem są szybkie i zdecydowane działania wymierzone w fanatyków.

Po wydaniu Dream Alone, swojej pierwszej dużej gry, studio WarSaw Games z klimatów mrocznej platformówki przenoszą się w świat terroryzmu. W CTA gracz wcieli się szefa agencji antyterrorystycznej, której działania obejmują cały świat. Każdy sposób jest dobry, by zapobiec tragedii.

Przy pomocy najnowocześniejszych technologii będzie można m.in. śledzić podejrzanych. Przejmowanie kamer przemysłowych, inwigilacja z powietrza czy przy użyciu satelitów, przechwytywanie emaili i hackowanie komputerów, podsłuchiwanie rozmów, działania tajnych agentów – każdy sposób jest dobry. Zbieranie dowodów, przesłuchania, zarządzanie jednostkami SWAT i lokalnej policji, czy koordynacja działań antyterrorystycznych na całym świecie – to tylko część obowiązków szefa Counter Terrorist Agency.

W grze gracz zmierzy się z różnymi twarzami terroryzmu, od fundamentalistów z Bliskiego Wschodu, przez skrajnie prawicowych aktywistów, po destrukcyjne kulty. Zagrożenie może pojawić się wszędzie, więc trzeba działać szybko i zdecydowanie.

Counter Terrorist Agency mocno przypomina 911 Operator, czyli symulator operatora telefonu alarmowego, gdzie także wszelkie działania planowaliśmy na mapie. Z tego co widać, pomysł ekipy WarSaw Games idzie jednak kilka kroków dalej. W 911 Operator bawiłem się rewelacyjnie, gra była hitem sprzedażowym, więc mam nadzieję, że tą samą ścieżką będzie podążać Counter Terrorist Agency. Premiera na PC przewidziana jest w czwartym kwartale 2019 roku.

Comments

comments